Ovoce

 • Jaké švestky si vyberete?

  Ještě než půjdete do zahradnického centra koupit stromky švestek, rozhodněte se, jakou odrůdu chcete. Vybírejte nejen podle chuti a času dozrávání, ale třeba i pěstitelského tvaru, v kterém chcete dřevinu udržovat.

 • Ovoce, kterému nevadí sucho

  Nedostatek srážek snižuje úrodu nejen ovoce. Přesto se nemusejí stromy ve vaší zahradě měnit na okrasné. Existuje několik možností, jak si poradit i s omezeným množstvím vody.

 • Jak uchovat úrodu (nejen) přes zimu

  Sušení, zavařování, mražení – to jsou tři nejčastější způsoby, jak lze uchovat přebytky ovoce a zeleni do zimy a déle. Každý z jich je vhodný na něco jiného a každý má své výhody i nevýhody.

 • 7 pravidel pro pěstování jahodníků

  Doba výsadby – podzimní termín v srpnu a září potřebují hlavně prostokořenné sazenice. Balíčkovaná sadba (multipaky) se může sázet prakticky kdykoli – to se týká i kvetoucích sazenic – pokud je zálivkou zajištěna dostatečná vlhkost půdy. Zkracování kořenů před výsadboucelý článek

 • Málo známé a velmi zdravé ovoce

  Vitaminy a další pro lidský organismus důležité látky je nejlepší konzumovat čerstvé. Není však nutné jíst každý den pomeranče, grapefruity či rybíz. Zkuste si vypěstovat méně známé a často mnohem zdravější ovoce.

 • Tipy na zpracování úrody

  První košík jahod nebo třešní chutná, druhý darujete. Ale co s třetím, čtvrtým, pátým? Vyzkoušejte tyto tipy na uchování a zpracování ovoce a zeleniny, kterou nestihnete ihned sníst.

 • Nenáročné višně

  Višně patří ohledně pěstování mezi nejméně náročné druhy ovoce. Pravidelně dávají bohatou úrodu, dobře odolávají chorobám a škůdcům, lze je tedy pěstovat jen s minimální chemickou ochranou. Protože je nezničí ani mrazy, vysadit je můžete téměř kdekoli. Zkusíte to icelý článek

 • Staré odrůdy hrušní

  Vonící a sladké, zelené a tvrdé nebo žluté a měkké. Jaké hrušky máte rádi vy? Pokud uvažujete o vysazení nového stromu do zahrady, zkuste to právě s tímto ovocem.

 • Jak na pěstování cukrových melounů

  Jsou sladké, šťavnaté a aromatické. Cukrové melouny se dají vypěstovat i na českých zahradách. A to nejen díky stále teplejším létům. Mezi zahrádkáři jsou stále velmi oblíbené vodní melouny – vyžadují teplo a pravidelnou péči, přesto se zralých plodů nemusítecelý článek

 • Nejen malinoostružiníky…

  Rod ostružiníků je velmi bohatý, ačkoli na zahradách se většinou pěstují jen dva jeho zástupci – maliníky a ostružiníky. Kromě nich ale najdete i méně známé druhy, jejichž plody jsou také jedlé. Ty doplňuje ještě celá řada kříženců. Těmi nejzákladnějšímicelý článek

Objednejte si časopis
Tištěný
Elektronický

Připravujeme Archiv čísel