rss-feed

 • Pro úklid zahrady

  Nejen na podzim si zahrada zaslouží důkladný úklid. Čistit chodníky a cesty, terasy i nářadí potřebujete během celé sezony. Lépe než s klasickým koštětem a hadicí to zvládnete s fukary a tlakovými čističi.

 • Jak uchovat úrodu (nejen) přes zimu

  Sušení, zavařování, mražení – to jsou tři nejčastější způsoby, jak lze uchovat přebytky ovoce a zeleni do zimy a déle. Každý z jich je vhodný na něco jiného a každý má své výhody i nevýhody.

 • Pro užitek i relaxaci

  Zahradu tvoří stromy, keře, květiny – a různé stavby. Zeleň je nejdůležitější, ovšem pergoly a altány zpříjemňují život a jsou tedy velmi žádoucím doplňkem. Vytvářejí skutečně pohodlný prostor, kde můžete v létě stolovat, odpočívat, tvořit i meditovat nebo přijímat návštěvy. Zastřešenécelý článek

 • Když potřebujete něco speciálního

  Barev na kov nebo dřevo najdete v obchodech plné regály. Problém nastává v okamžiku, kdy potřebujete ošetřit něco jiného, třeba plast, beton nebo střechu. Pak je čas vyhledat takzvané speciální nátěry.

 • Vodou z čističky můžete i zalévat

  Nejen chalupy na samotě nebo chaty v zahrádkářských koloniích majitelé napojují na vlastní čističky odpadních vod. Někteří vlastníci nemovitostí to dělají záměrně, neboť jde o ekologický způsob nakládání s vodou, a navíc se pořizovací náklady po několika letech provozu zaplatí.

 • Živý plot v létě

  Většina dřevin, které se používají k zakládání živých plotů, bývá na péči nenáročná. Někteří zahrádkáři se omezují pouze na jediný tvarovací řez za rok, rychle rostoucí listnáče i jehličnany ovšem potřebují v optimálním případě střihy dva – na jaře a na přelomucelý článek

 • 7 pravidel pro pěstování jahodníků

  Doba výsadby – podzimní termín v srpnu a září potřebují hlavně prostokořenné sazenice. Balíčkovaná sadba (multipaky) se může sázet prakticky kdykoli – to se týká i kvetoucích sazenic – pokud je zálivkou zajištěna dostatečná vlhkost půdy. Zkracování kořenů před výsadboucelý článek

 • Magický rozmarýn

  Rozmarýnu se někdy říká mořská rosa, a to podle barvy jeho květů. Je součástí nejen provensálského koření, ale patří také do lékárny. Upravuje trávení a podporuje činnost jater, proto se jím ochucují tučné a masité pokrmy.

 • Veselé kohoutky

  Kohoutky patří mezi méně obvyklé trvalky, které bývají v zahradách často opomíjené. Je to škoda, protože se zpravidla velmi snadno pěstují a místu dodají na pestrosti.

 • Květiny, které nezvadnou

  Barevnost letních dní si můžete uchovat i připomenout sušenými rostlinami. Vrcholné léto je ta správná doba na to připravit si zásoby materiálu pro pozdější aranžování. Jedním ze zdrojů je příroda, druhým – a spolehlivějším – vaše vlastní zahrada. Světlice barvířskácelý článek

Objednejte si časopis
Tištěný
Elektronický

Připravujeme Archiv čísel