Stavby

 • Zimní zahradní wellnes

  Nabídky na wellnes pobyty tvrdí, že jen u nich si dokonale odpočinete od stresu a naberete nové síly. Ale stejný relax může nabídnout i vaše vlastní zahrada. Nevěříte?

 • Sklep nad zlato

  Sklepy jsou vhodné nejen na skladování zimních jablek a hrušek, brambor nebo kořenové zeleniny, ale třeba i na přezimování mnoha rostlin. Takový prostor pojme tolik úrody, které nezvládne žádný mrazák, natož lednice. Alternativou, pravda mnohem méně komfortní, je také krechtcelý článek

 • Neviditelné stavby

  Sklo nebo polykarbonát neslouží jen k výrobě pařenišť a skleníků. Postavit se z nich dají i zahradní pavilony, střechy nebo pergoly. Inspirujte se zde.

 • Zahrada, kde sezona nekončí

  Má-li zimní zahrada dobře sloužit, musí splňovat čtyři požadavky: navazovat na obytný prostor, být orientovaná na jih či západ, okna mají mířit do zahrady či zeleně a nutností je také dobrý návrh a kvalitně provedená stavba.

 • Život ve svahu

  Zahrada ve svahu je podle architektů krásnější než ta rovinatá, jednodušeji zde vytvoříte různá posezení, terasy a zákoutí pro relaxaci i práci. Pomohou vám v tom betonové prvky, které nejenže mohou vypadat krásně, ale vydrží celá desetiletí.

 • Pohodlné parkování u domu

  Kromě květin, keřů a stromů, terasy či zahradního domku je třeba na zahradě najít místo i pro parkování auta, případně dvou aut. U novostaveb je to dokonce podmínkou, kterou po vás vyžadují úřady.

 • Jaký skleník je ten nejlepší?

  Skleník neslouží jen k předpěstování sadby nebo prodloužení zahrádkářské sezony. Můžete zde mít celoročně i tropické rostliny, kterým nelze nabídnout vhodné podmínky v domě nebo na terase. Pokud o jeho stavbě či pořízení uvažujete, je nejvyšší čas najít pro nějcelý článek

 • Pro užitek i relaxaci

  Zahradu tvoří stromy, keře, květiny – a různé stavby. Zeleň je nejdůležitější, ovšem pergoly a altány zpříjemňují život a jsou tedy velmi žádoucím doplňkem. Vytvářejí skutečně pohodlný prostor, kde můžete v létě stolovat, odpočívat, tvořit i meditovat nebo přijímat návštěvy. Zastřešenécelý článek

 • Návod na krásnou terasu

  Pokud uvažujete o stavbě terasy, máte tři možnosti, jak postupovat. Můžete zůstat u klasické betonové desky, kterou obložíte keramickými dlaždicemi. Ty se ale také dají položit jen na terče. Mnoho lidí ovšem dává přednost dřevu nebo takzvanému dřevoplastu. Co sicelý článek

 • Textilie a fólie do zahrady

  Fólie různých typů i netkané či tkané textilie najdou využití v každé zahradě. Na trhu seženete různé typy, které se liší gramáží a celkovým provedením. Kterou tedy vybrat?

Objednejte si časopis
Tištěný
Elektronický

Připravujeme Archiv čísel