Stavby

 • Zahrada, kde sezona nekončí

  Má-li zimní zahrada dobře sloužit, musí splňovat čtyři požadavky: navazovat na obytný prostor, být orientovaná na jih či západ, okna mají mířit do zahrady či zeleně a nutností je také dobrý návrh a kvalitně provedená stavba.

 • Život ve svahu

  Zahrada ve svahu je podle architektů krásnější než ta rovinatá, jednodušeji zde vytvoříte různá posezení, terasy a zákoutí pro relaxaci i práci. Pomohou vám v tom betonové prvky, které nejenže mohou vypadat krásně, ale vydrží celá desetiletí.

 • Pohodlné parkování u domu

  Kromě květin, keřů a stromů, terasy či zahradního domku je třeba na zahradě najít místo i pro parkování auta, případně dvou aut. U novostaveb je to dokonce podmínkou, kterou po vás vyžadují úřady.

 • Jaký skleník je ten nejlepší?

  Skleník neslouží jen k předpěstování sadby nebo prodloužení zahrádkářské sezony. Můžete zde mít celoročně i tropické rostliny, kterým nelze nabídnout vhodné podmínky v domě nebo na terase. Pokud o jeho stavbě či pořízení uvažujete, je nejvyšší čas najít pro nějcelý článek

 • Pro užitek i relaxaci

  Zahradu tvoří stromy, keře, květiny – a různé stavby. Zeleň je nejdůležitější, ovšem pergoly a altány zpříjemňují život a jsou tedy velmi žádoucím doplňkem. Vytvářejí skutečně pohodlný prostor, kde můžete v létě stolovat, odpočívat, tvořit i meditovat nebo přijímat návštěvy. Zastřešenécelý článek

 • Návod na krásnou terasu

  Pokud uvažujete o stavbě terasy, máte tři možnosti, jak postupovat. Můžete zůstat u klasické betonové desky, kterou obložíte keramickými dlaždicemi. Ty se ale také dají položit jen na terče. Mnoho lidí ovšem dává přednost dřevu nebo takzvanému dřevoplastu. Co sicelý článek

 • Textilie a fólie do zahrady

  Fólie různých typů i netkané či tkané textilie najdou využití v každé zahradě. Na trhu seženete různé typy, které se liší gramáží a celkovým provedením. Kterou tedy vybrat?

 • Než si pořídíte venkovní kuchyň

  Venkovní kuchyň má hned několik výhod: originálním způsobem doplní zahradu, ulehčí grilování i úklid po něm a poskytne místo pro večerní posezení. Anebo si v ní na čerstvém vzduchu můžete zpříjemnit kancelářskou práci.

 • Beton jako dekorace

  Bez betonu se neobejde žádný dům ani zahrada. Jde o levný, pevný a trvanlivý stavební materiál, který většina majitelů na závěr zakrývá dřevěnými obklady, keramickou dlažbou nebo třeba omítkou, což je škoda. Beton se může stát zajímavou dekorací a doplňkemcelý článek

 • I kvalitní dřevo se musí natírat

  Před samotným natíráním v exteriéru je zásadní příprava podkladu. Tedy nejprve musíte plot, lavičku či třeba garážová vrata důkladně očistit, odmastit, osušit a zbavit prachu a nesoudržných částí starých nátěrů. Teprve potom natírejte.

Objednejte si časopis
Tištěný
Elektronický

Připravujeme Archiv čísel