Magnety zdobené sukulenty

Magnetky jsou nejen oblíbenou ozdobou chladničky, ale využití pro ně najdete i na tabuli v pracovně nebo dětském pokoji. Nemusíte se při tom omezovat pouze na ty kupované, vyrobit si můžete vlastní, zdobené sukulenty.

Materiál

modelovací hmota Mass bílá, vál a váleček na těsto, papír, tužka a zalamovací nůž, silikonová písmenka na otisknutí, magnety, vteřinové lepidlo, kousky polystyrénu, umělé sukulenty

Na výrobu jednoho květináče o velikosti 5,5 x 5,5 centimetrů odřízněte přibližně pět centimetrů modelovací hmoty. V rukách ji promněte, aby změkla.

Modelovací hmotu rozválejte na tloušťku přibližně sedm milimetrů. Na papír si nakreslete požadovaný tvar květináče, přední i zadní díl, vystřihněte ho a překreslete na rozválenou hmotu.

Oba vyřezané díly spojte do tvaru květináče. Ten musí mít zadní stranu rovnou. Do ní také vtlačte dva magnety.

Na přední stranu opatrně vytlačte silikonovými písmeny nápisy. Květináče vložte do vroucí vody a vařte patnáct minut, během nichž hmota ztvrdne. Po vyjmutí je nechte vyschnout.

Magnetky při vaření většinou vypadnou, vteřinovým lepidlem je připevněte zpět.

Dovnitř květináčů vložte kousky polystyrénu a do něj zapíchněte umělé sukulenty.

Tip redakce

Aby se hmota při práci nelepila na prsty nebo vál, můžete ji trochu navlhčit vodou. Dávejte však pozor, aby se nedostala na místa, která chcete spojit. Proto okraje, které slepujete k sobě, vždy nejprve vysušte ubrouskem.

Jana Ardanová, realizace a foto autorka

Více informací se nachází v únorovém vydání z roku 2018.

Magnety zdobené sukulenty