Ze svahu rovnou do bazénu

Rubrika: Odpočinek

Příroda se už uložila k zimnímu spánku, zahrada je uklizená, a tak máte konečně trochu času pro sebe. Možná vám schází pohyb na čerstvém vzduchu, nebo si naopak potřebujete odpočinout… Aktivní a ozdravná relaxace jde dobře skloubit – jeďte na hory nebo do termálních lázní. Anebo můžete mít oboje.

Aktivní a ozdravná relaxace jde dobře skloubit – jeďte na hory nebo do termálních lázní.

Aktivní a ozdravná relaxace jde
dobře skloubit – jeďte na hory nebo do termálních lázní.

Jen si představte ten uvolňující pocit, když za oknem padá sníh, horské panorama se halí do mrazivého oparu a vy nemusíte vůbec nic. Jen se ponořit do báječně teplé vody, odpočívat na lehátku s masážními tryskami a nechat se unášet příjemnými myšlenkami. I takto můžete prožít sváteční dny, pokud se rozhodnete pro zimní pobyt v některých domácích či zahraničních lázních či na horách. Lyžování lze spojit s koupáním, neboť řada lyžařských středisek leží v těsné blízkosti termálních pramenů. Lázně s termální vodou slouží především k prevenci, ale také k léčbě nemocí pohybového aparátu, poúrazových a pooperačních stavů a chronických revmatických či kožních onemocnění.

Za teplem na hory
Bohatá nabídka českých, slovenských, maďarských, rakouských a polských lázní je sestavena pro každou věkovou a společenskou skupinu. Dnes je již běžným jevem, že do lázní jezdí hosté v aktivním věku, senioři i náctiletí. Pobyty zde mohou být regenerační, ve formě různých rodinných balíčků i léčebné. Podle chuti, finančních i časových možností si můžete vybrat pobyt s lyžováním a současně si vychutnat léčebné procedury, masáž, saunu či teplé zábaly. Nechybí ani wellness a zkrášlující služby. Léčebný či léčebně-relaxační pobyt může být také zdravou rodinnou dovolenou, na níž i děti najdou příležitosti k pohybu. Nový rok tak můžete odstartovat ve zdravém životním stylu pod vedením zkušených lázeňských odborníků. Využijte příznivý vliv lázeňské péče, tělesného cvičení, ale i klimatoterapie. Nabídky jednotlivých lázní jsou pestré, liší se však cenou, počtem léčebných procedur a služeb v balíčku, úrovní ubytování a stravování, spektrem doplňkových služeb a samozřejmě i možnostmi kvalitního lyžování. Klienti některých lyžařských středisek mají k zakoupenému skipasu vstup do termálů zdarma, jindy lze využít slevu na vstup do aquaparku.

Vyzkoušejte welltain
Že nevíte, oč běží? Jde o kombinaci pobytu na horách s jinými aktivitami, které optimálně vyladí psychickou a fyzickou kondici, tedy wellness & mountain = welltain. Jde například o zmiňované termální koupele, různé procedury a terapie ve spojení s lyžováním, vyjížďkami na běžkách či procházkami zimní přírodou.

Relaxujte doma

Infrasauny Goddess jsou k dostání v modelech pro 1–3 osoby ve standardní nebo rohové úpravě a namontujete si je jednoduše do svého domu či bytu.

Infrasauny Goddess jsou k dostání v modelech pro 1–3 osoby ve standardní nebo
rohové úpravě a namontujete si je jednoduše do svého domu či bytu.

Infrasauny Goddess jsou k dostání v modelech pro 1–3 osoby ve standardní nebo rohové úpravě a namontujete si je jednoduše do svého domu či bytu. Luxusní infrasauna Goddess Lanzarote je určena pro dvě osoby. Disponuje kvalitními karbonovými topidly a ionizérem. Pobyt v infrasauně vám také zpříjemní i CD/rádio přehrávač s MP3 a USB vstupem a světelná terapie na bázi LED osvětlení. Infrasauna je snadno složitelná a připravena na zapojení do zásuvky 230 V. Více na www.goddess.cz.

FOTO: THINKSTOCK

 

Uvažujete o nákupu infrasauny? Širokou nabídku infrasaun za skvělé ceny naleznete na www.give.cz/infrasauny

 

Ze svahu rovnou do bazénu

Ze svahu rovnou do bazénu

Zajímavé