Květináč pro tři soutěžící!

Rubrika: Soutěže

Správná odpověď: listové zeleniny do salátů nebo k rychlé tepelné úpravě.

Výherci: Jana Eichlerová z Vejprt, Václav Naháč z Nového Boru a Ivana Šípková z Hořic. gratulujeme!

Mnozí z nás mají potřebu něco pěstovat, a to i méně zkušení pěstitelé. Případným nezdarům je však možné předejít pomocí samozavlažování. V naší soutěži proto můžete získat dvoudílný samozavlažovací květináč Calimera od společnosti Plastia.

Tajemství úspěchu: díky samozavlažování udržíte rostliny na balkoně či terase s minimálním úsilím v dobré kondici po celé jaro a léto.

V čem tkví jeho úspěch?

• Důležitá je velikost samozavlažovací nádoby – rostliny musejí mít dostatek prostoru pro své kořeny. Vybírejte proto raději objemnější nádoby.

• Podstatný je i druh substrátu – pro samozavlažovací systémy se hodí hrubší a hrudkovitý substrát, kterým vzduch snáze prostupuje ke kořenům.

• Na co se často zapomíná, je odtokový otvor – funkční samozavlažovací nádoba musí mít přepad, kterým uniká přebytečná voda.

• Počáteční zálivka – čerstvě vysazené rostliny zalévejte první dva až tři týdny jen shora, než důkladně zakoření, potom už vodu dolévejte pouze do zásobníku v nádobě.


Soutěžní otázka:

Velkou skupinu asijské zeleniny tvoří takzvané greens – co to je?

nápovědu najdete na: www.floranazahrade.cz/objevte-chut-asie

Jméno*
Příjmení*
E-mail:*
Ulice*
Město*
PSČ*

Tři z vás, kteří správně odpoví, dostanou samozavlažovací květináč Calimera.


Pravidla soutěže:

Podmínkou účasti v soutěži je vaše registrace a odpověď na soutěžní otázku, kterou zasílejte do 3.9.2017. Vyhodnocení soutěže proběhne 4.9.2017.

Zasláním vašich údajů nám zároveň dáváte souhlas, abychom v případě výhry zveřejnili vaše jméno na našich internetových stránkách. Děkujeme!

Další podmínky soutěže najdete zde.
Informace o partnerovi soutěže najdete na: www.plastia.cz

Uložit

Květináč pro tři soutěžící!