Samozavlažovací květináč cenou v soutěži!

Rubrika: Soutěže

Správná odpověď: 2005.

Výherci: Pavel Vinkler z Frýdku-Místku a Daniel Franta z Lanškrouna. Gratulujeme!

S příchodem jara mají mnozí z nás potřebu něco pěstovat, a to i méně zkušení pěstitelé. Případným nezdarům je však možné předejít pomocí samozavlažování. V naší soutěži proto můžete získat samozavlažovací květináč Doppio od společnosti Plastia.

Tajemství úspěchu: díky samozavlažování udržíte rostliny na balkoně či terase s minimálním úsilím v dobré kondici po celé jaro a léto.

Doppio-slonova_kost_sv-bronzova

V čem tkví jeho úspěch?

• Důležitá je velikost samozavlažovací nádoby – rostliny musejí mít dostatek prostoru pro své kořeny. Vybírejte proto raději objemnější nádoby.

• Podstatný je i druh substrátu – pro samozavlažovací systémy se hodí hrubší a hrudkovitý substrát, kterým vzduch snáze prostupuje ke kořenům.

• Na co se často zapomíná, je odtokový otvor – funkční samozavlažovací nádoba musí mít přepad, kterým uniká přebytečná voda.

• Počáteční zálivka – čerstvě vysazené rostliny zalévejte první dva až tři týdny jen shora, než důkladně zakoření, potom už vodu dolévejte pouze do zásobníku v nádobě.


 

Soutěžní otázka:

Údolí Chlébského potoka na Bystřicku ve žďárském okrese bylo vyhlášeno chráněnou přírodní rezervací v rámci Evropy ve kterém roce?

nápovědu najdete na: www.peknebydleni.cz/jarni-cibuloviny

[form 155 “Soutěž 74”]

Dva z vás, kteří správně odpoví, dostanou samozavlažovací květináč Doppio.


Pravidla soutěže:

Podmínkou účasti v soutěži je vaše registrace a odpověď na soutěžní otázku, kterou zasílejte do 5.6.2016. Vyhodnocení soutěže proběhne 6.6.2016.

Zasláním vašich údajů nám zároveň dáváte souhlas, abychom v případě výhry zveřejnili vaše jméno na našich internetových stránkách. Děkujeme!

Další podmínky soutěže najdete zde.
Informace o partnerovi soutěže najdete na: www.plastia.cz

Save

Samozavlažovací květináč cenou v soutěži!