Soutěž o 5x balíček se sadou pomůcek na výrobu džemů a želírovacími prostředky od Dr.Oetkera!

Rubrika: Soutěže

Správná odpověď: 5 minut.

Výherci: N.Votočková z Humpolce, Jana Kopřivová ze Strážného, Petr Zilvar z Prachatic, Václav Nohejl z Kroměříže a Zuzana Mašková ze Slap. Gratulujeme!

Děláte si sami svoje vlastní domácí džemy? Pokud ano, určitě nám dáte za pravdu, že si už nikdy žádný v obchodě nekoupíte, domácí je prostě domácí, připravený s láskou. Pokud jste to ještě nezkusili, jděte letos do toho! S přípravky od Dr.Oetkera je výroba domácích džemů velmi jednoduchá, rychlá a zvládne ji úplně každý. V naší soutěži můžete vyhrát nejen želírovací cukry a Gelfixy, ale také originální sadu pomůcek, které budete potřebovat k domácí výrobě džemů, marmelád, toppingů nebo sirupů. Více informací o produktech na želírování a spoustu receptů najdete na www.oetker.cz


Inspirujte se třeba našimi jednoduchými a originálními recepty. Pokud dodržíte postupy a uvedené suroviny, máte záruku, že se vám džemy povedou.

Borůvkový džem – extra ovocný

(6 kusů sklenic á 250 ml)

Doba přípravy: asi 20 minut

Přísady:
1000 g borůvek, 1 balení Želírovacího cukru Extra 2:1 Dr.Oetker

Příprava:

1) Omyté a očištěné borůvky pomocí ponorného mixéru rozmixujeme a vložíme do většího hrnce. Extra želírovací cukr přidáme k ovoci a velmi dobře promícháme. Za stálého míchání přivedeme do varu.

2) Za stálého míchání důkladně povaříme minimálně 5 minut. Na talířek kápneme 1-2 kávové lžičky právě svařeného džemu. Pokud je džem po vychladnutí málo tuhý, vmícháme do něj 2 zarovnané kávové lžičky Kyseliny citrónové Dr.Oetker.

3) Odebereme případnou pěnu a ihned plníme až po okraj do připravených sklenic. Sklenice uzavřeme, obrátíme dnem vzhůru a asi 5 minut necháme stát na víčku.


Malinový džem se skořicí – super ovocný

Doba přípravy: asi 30 minut

Vystačí na: asi 3 sklenice à 350 ml

Přísady:
1 kg očištěných malin,
1 balíček Skořicového cukru Dr.Oetker,
1 balení Želírovacího cukru Extra 2:1 Dr.Oetker

  1. Maliny vložíme do většího hrnce a pomocí ponorného mixéru částečně rozmixujeme. Maliny důkladně promícháme se skořicovým cukrem a Extra želírovacím cukrem. Za stálého míchání přivedeme do varu a důkladně povaříme minimálně 5 minut.

  2. Na talířek kápneme 1-2 KL právě svařeného džemu. Pokud je po vychladnutí málo tuhý, vmícháme ještě 2 zarovnané KL Kyseliny citronové Dr.Oetker.

  3. Případnou pěnu odebereme a ihned plníme až po okraj do připravených sklenic. Sklenice uzavřeme víčky, obrátíme dnem vzhůru a asi 5 minut necháme stát na víčku.


Meruňkový džem s mangem

Vystačí na: asi 5 sklenic à 350 ml

Doba přípravy: asi 40 minut

Přísady:
1 kg meruněk odpeckovaných a nakrájených na malé kousky,
350 g manga oloupaného a nakrájeného na malé kousky,
300 ml karotkové šťávy,
1 balení Želírovacího cukru Super 3:1 Dr.Oetker

Příprava:

1. Ve velkém hrnci dobře promícháme meruňky s mangem. Přidáme karotkovou šťávu a Super želírovací cukr a za stálého míchání přivedeme do varu. Za stálého míchání důkladně povaříme minimálně 5 minut.

2. Na talířek kápneme 1-2 KL právě svařeného džemu. Pokud je po vychladnutí málo tuhý, vmícháme ještě 2 zarovnané KL Kyseliny citrónové Dr.Oetker.

3. Případnou pěnu odebereme a ihned plníme do připravených sklenic až po okraj.Uzavřeme víčky, sklenice obrátíme dnem vzhůru a asi 5 minut necháme stát na víčku.

TIP: 50 ml karotkové šťávy můžeme nahradit 50 ml meruňkového likéru.


Soutěžní otázka:

Jak dlouho budete vařit džem, pokud k jeho přípravě použijete Želírovací cukr se stévií Dr.Oetker?

Nápovědu najdete na: www.oetker.cz

Jméno*
Příjmení*
E-mail:*
Ulice*
Město*
PSČ*

Pět z vás, kteří odpoví správně na naši otázku, získají balíček na zavařování od Dr.Oetkera.


Pravidla soutěže:

Podmínkou účasti v soutěži je vaše registrace a odpověď na soutěžní otázku, kterou zasílejte do 30.7.2017. Vyhodnocení soutěže proběhne 31.7.2017.

Zasláním vašich údajů nám zároveň dáváte souhlas, abychom v případě výhry zveřejnili vaše jméno na našich internetových stránkách. Děkujeme!

Další podmínky soutěže najdete zde.

Informace o partnerech najdete na: www.oetker.cz

 

 

Uložit

Soutěž o 5x balíček se sadou pomůcek na výrobu džemů a želírovacími prostředky od Dr.Oetkera!