Ve slunečních barvách

Plamének

Plamének horský je popínavka, která tvoří velké množství jednoduchých květů. Oblíbené jsou i růžový kultivar ´Rubens´ nebo bílá ´Grandiflora´. Plaménky lze pěstovat i na slunných místech, ovšem musejí mít zastíněné kořeny a dost vody.

 

Devaterník

Bohatě kvetoucí polokeř je známý jako skalnička, ale vysadit ho můžete i na záhon, poslouží tady jako půdopokryvná nebo lemující rostlina. Růžové, červené nebo oranžové květy se objevují od června až do srpna.

 

Kosatec

Na slunce se hodí kultivary kosatců vousatých, které potřebují teplo a propustný substrát. Nejlépe jim vyhovuje zásaditá půda s pH kolem 7,5, tedy s vyšším obsahem vápence. Nejsou náročné, jen pozor, že v zimě nesnášejí přemokření, s tím však pomůže dobrá drenáž.

 

Sluncovka

Kalifornský máček neboli sluncovka zaujme velkými nejčastěji žlutými či oranžovými pohárkovitými květy. Jde o letničku, která se vysévá přímo na záhon, po vzejití ji trochu vyjednoťte. Poroste i v málo výživných a chudých půdách.

 

Mentzelie

Hvězdovité zlaté květy Mentzelie Linleyovy přitahují opylovače. Letničku vysévejte na záhon do propustné půdy. Pozor, špatně snáší přehnojení a pozdní přesazování.

 

Šalvěj

Šalvěj hajní, která kvete fialově či růžově, potřebuje slunné místo, na kvalitu půdy je nenáročná. Tato trvalá bylina hluboko koření, snadno se množí řízky nebo dělením na jaře.

 

Ve slunečních barvách