Zajímavý pieris

Pieris květnatý

Pieris floribunda

Tento stálezelený hustě větvený keř zaujme bílými zvonkovitými květy seskupenými do vzpřímených lat dlouhých kolem dvanácti centimetrů. Poupata se objevují na rostlině už koncem předchozího léta. Roste pomalu, hodí se na kraj vřesovišť či pod vyšší rododendrony.

Tipy pro pěstování: Patří do skupiny vřesovcovitých, proto potřebuje mírně kyselou až neutrální půdu, humózní a přiměřeně vlhkou. Vyhovují mu polostinná až stinná místa.

 


Pieris japonský

Pieris japonica

Stálezelený keř vás překvapí hlavně na jaře svými novými výhony, které mají růžovou až jasně červenou barvu. Listy mohou být zelené nebo světle panašované. Od března se objevují bílé nebo růžové květy, seskupené do lat dlouhých až patnáct centimetrů.

Tipy pro pěstování: Vyžaduje kyselou, mírně vlhkou, propustnou půdu bohatou na živiny. Ocení polostinné stanoviště, například pod vyššími jehličnany. Pozor, je jedovatý.

 


Pieris tchajwanský

Pieris tchaiwanensis, syn. Pieris formosa

Pieris tchajwanský kvete už od února, tedy jako jeden z prvních v nové sezoně. Laty převisají z vrcholů větviček. Pozor, pokud byste ho hnojili, nenasadil by poupata. Listy bývají jemně vroubkované. Potřebuje vyšší vzdušnou vlhkost, nesnáší přímé slunce.

Tipy pro pěstování: Vyhovuje mu kyprá písčitá půda s nízkým obsahem živin. Protože kvete na nových výhonech, nestříhá se. Na zimu chraňte jeho kořeny organickou nastýlkou.

Zajímavý pieris