Zářijová Flóra je v prodeji!

Nové vydání časopisu Flóra je ode dneška na stáncích. Začtěte se do něj s chutí, zajímavých témat je víc než dost. Tady je malá ochutnávka:

V zářijové Flóře navštívíme rozlehlou zahradu na jižní Moravě, kterou zahradní architekti navrhli tak, aby vzbuzovala zvědavost a ladila k lokální přírodě. Dozvíte se také čtyři univerzální tipy, jak zútulnit pozemek se štědrou výměrou.

Pěstovat tuřín, cukrovku nebo šťovík by vás možná nenapadlo, v aktuálním vydání si ale přiblížíme, jaké výhody má takový návrat ke kořenům – a jak se do něj pustit. Staré odrůdy zeleniny vás totiž potřebují!

Trápí vás napjaté vztahy se sousedy? Často si přes plot vyměňujete názory, ale diskuze nikam nevedou a vaše frustrace roste? Na práva a povinnosti, která byste jako majitelé či uživatelé zahrady měli znát, jsme se vyptali zkušené advokátky Petry Fialové.

Beton působí velmi univerzálně: má decentní barvu a dá se z něj odlít prakticky cokoli. Aby ale na zahradě nepůsobil jako „pěst na oko”, měli byste ho vhodně propojit se zelení. Jak postupovat, vám poradí zahradní architektka Lucie Peukertová.

I šikovné ruce si v září přijdou na své: pustíme se do renovace dřevěného nábytku, do budování zelené střechy i do výroby vřesových zápichů.

Náš časopis si můžete zakoupit na www.casopisyknihy.cz nebo v elektronické podobě na www.digiport.cz.

Flora - 09/23

Flora – 09/23

Zářijová Flóra je v prodeji!