Prosincová Flóra s vůní Vánoc

Rubrika: Zajímavosti

Nová Flóra na zahradě je ode dneška na stáncích. Už jste si ulovili své vydání a stihli se začíst? Tady je malá ochutnávka:

Dekorativní světla nemusíte používat jen o Vánocích. Zahrada se dá efektně nasvítit 365 večerů v roce, podobně jako třeba divadelní scéna. Na co si dát pozor, když se chcete do výběru a instalace svítidel pustit sami, vám poradí odborník Václav Holas.

Chcete si přenést sváteční náladu i na zahradu? V prosincové Flóře najdete 24 tipů, jak si vánoční zahradu vychutnáte vy i vaši hosté – včetně živočichů z volné přírody.

Kdo by neznal vánoční hvězdy… Věděli jste ale, že se dají použít i místo řezaných květin? Proměnit na svícen? Nebo kombinovat s mechem a eukalyptovým listím? Nalistujte stranu 14 v aktuální Flóře a těšte se na krásnou inspiraci, jak pomocí poinsettií vykouzlit originální slavností výzdobu.

Jak zařídit, aby vám konifery přežily pár týdnů v teple domova? A které kultivary si vybrat na balkon, terasu či zahradu? Jehličnaté trpaslíky vám v prosincové Flóře představí zahradní architektka Lucie Peukertová.

Znáte lejnici, etlingeru nebo lončatník? Pavel Chlouba vám v nové Flóře představí osm exotických rostlin, které vynikají neobyčejnou krásou i zajímavými vlastnostmi.

Nevíte, o co si na poslední chvíli napsat Ježíškovi? Máme pro vás tipy na zahradnické šaty, náčiní, knížky i spotřebiče, se kterými bude radost příští rok zpracovávat úrodu.

I v naší domovině můžete vypěstovat cizokrajné ovoce – poradíme vám, které druhy si oblíbili čeští ekozahradníci, protože si jich domácí škůdci ještě „nevšimli”.

Nemáte se na své zahradě přes zimu čím pokochat? Pokud to chcete během příštích sezon změnit, nalistujte stranu 20 v aktuální Flóře. Najdete zde třináct tipů na rostliny, kterým námraza obzvlášť sluší.

Náš časopis si můžete zakoupit na www.casopisyknihy.cz nebo v elektronické podobě na www.digiport.cz.

Flora 12/23

 

Prosincová Flóra s vůní Vánoc