Bylinky z vaší zahrady do tělového peelingu

Pokud patříte mezi nadšence zabývající se výrobou domácí kosmetiky z přírodních surovin, určitě vás nadchne příprava vlastního tělového peelingu. Ten si jednoduše vyrobíte z kvalitní mořské soli nebo třtinového cukru, rostlinného oleje a sušených bylinek. Ukážeme si, jak na to.

Bylinky dodají příjemnou vůni a léčivé látky.

Bylinky dodají příjemnou vůni a léčivé látky.

Vlastnosti peelingu se odvíjí nejen od zrnitosti použité suroviny, ale také od kvality a typu použitého oleje a bylinek. Každá surovina je zde opravdu důležitá, proto jejímu výběru věnujte pozornost. Jako základ peelingu je vhodná mořská nebo himalájská sůl. Pokud máte senzitivní pokožku, raději volte „sladký“ peeling třeba z třtinového cukru. Pojivem a zároveň výživnou složkou jsou rostlinné oleje. Vaše pleť si určitě zaslouží tu nejvyšší kvalitu, kterou najdete v olejích v BIO kvalitě lisovaných za studena. Kromě kosmetické klasiky v podobě olivového oleje můžete vyzkoušet také olej mandlový nebo avokádový. Oba jsou výživné a také příjemně a lehce voní. Neméně důležitou roli hrají sušené bylinky. Jejich použití závisí na typu pleti a také na tom, která rostlina vám příjemně voní. Mezi běžně používané druhy patří levandule, mateřídouška či rozmarýn.

Aby vše krásně vonělo

Pro výrobu peelingu se výborně hodí mořská sůl.

Pro výrobu peelingu se výborně hodí mořská sůl.

Dobrým pomocníkem pro ovonění peelingu jsou kvalitní esenciální oleje, které u specializovaných prodejců seženete také v BIO kvalitě. V peelingu hrají hned dvojí roli, která není rozhodně zanedbatelná. Směs krásně ovoní a zároveň dodají výživné látky. Každý olej se hodí pro trošku jiné účely, stejně tak volíme jiné oleje v zimě a jiné zase v období letních dnů. Jistě také oceníte jejich schopnost konzervace peelingu, který vám s esenciálním olejem vydrží mnohem déle.

Peeling bez bylin

Pokud zrovna nemáte po ruce sušené bylinky, vyzkoušejte kávový peeling. Pro jeho výrobu používejte kvalitní mletou kávu, která pleť příjemně zjemní.

Trvanlivost

Peeling většinou vydrží několik měsíců, ale skutečná trvanlivost se odvíjí od trvanlivosti jednotlivých surovin. Pokud použijete esenciální olej, podstatně trvanlivost výrobku prodloužíte.

FOTO: SHUTTERSTOCK

Bylinky z vaší zahrady do tělového peelingu

Bylinky z vaší zahrady do tělového peelingu