Co si užít v červnu

Rubrika: Kalendář

Co nepřehlédnout, čím potěšit a co si vychutnat v červnu? Máme pro vás pár tipů.

Přidejte se k tisícům lidí, kteří nakupují potraviny přímo od farmáře nebo prostřednictvím komunitou podporovaného zemědělství, bedýnek a bioklubů.

Přidejte se k tisícům lidí, kteří nakupují potraviny přímo od farmáře nebo prostřednictvím komunitou podporovaného zemědělství, bedýnek a bioklubů.

Zdravý nákup

Potraviny z blízkého okolí jsou čerstvé, zdravé a chutné. Navíc s nimi nekupujete kamiony na silnicích, znečištěné ovzduší ani zbytečné obaly. Přidejte se proto k tisícům lidí, kteří nakupují potraviny přímo od farmáře nebo prostřednictvím komunitou podporovaného zemědělství, bedýnek a bioklubů. Najít nejbližšího farmáře, bedýnky či bioklub vám pomůže třeba aplikace na www.adresarfarmaru.cz.

Zmrzlinové sendviče

Dopřejte si chladné a chutné osvěžení a vyzkoušejte zmrzlinové sendviče. Postačí vám k tomu italské amaretti nebo jiné sušenky, které spojíte po dvou malými kopečky vanilkové nebo kávové zmrzliny. V mrazáku vydrží jednu až dvě hodiny.

Ptačí koupaliště

Koupadlo či pítko pro ptáky potěší na zahradě nejen malé opeřence, ale i vaše děti. Vyrobit si ho můžete navíc sami. Stačí na hromádku písku vysokou asi 15 centimetrů položit list lopuchu či rebarbory, a to rubovou stranou nahoru. Na list navrstvěte beton, nechte ho schnout a teprve po ztvrdnutí list sloupněte. Ačkoli je vzniklá nádoba z betonu, otisk listu mu dodá přírodní vzhled.

Kosmetika ze zahrady

Ne nadarmo je ovoce a zelenina součástí mnoha krémů.

Ne nadarmo je ovoce a zelenina součástí mnoha krémů.

Ne nadarmo je ovoce a zelenina součástí mnoha krémů. Využijte proto čerstvou úrodu ze zahrady a z toho, co nesníte, si namíchejte účinné pleťové masky. Okurku použijte k hydrataci pleti, mrkev pro regeneraci, brambory a petržel k vyčištění pokožky, broskve pro její zjemnění a meruňky na vypnutí, jablka pro osvěžení, jahody na vyrážky, hroznové víno proti vráskám a meloun na akné.

Kurzy pro vás

Pro ni: Naučte se starou japonskou techniku pěstování rostlin – kokedama. Není složitá, při výrobě mechových koulí si krásně odpočinete a hotové kokedamy si odnesete domů. Večerní kurz se koná 4. června v Praze. www.naucmese.cz. Pro něj: Splňte si dětský sen a vyrobte si vlastní nůž. Umožní vám to kurz s názvem Nožíř, který je určený zejména pro otce a syny. Dvoudenní kurz se uskuteční o víkendu 5. až 7. června v Osinalicích na Kokořínsku. www.drevokurzy.cz

FOTO: SHUTTERSTOCK

Co si užít v červnu

Co si užít v červnu