Doma jako u moře

Přejete si strávit dovolenou u moře? Nemusíte kvůli tomu jezdit nebo létat stovky kilometrů. Vytvořte si stejně krásnou atmosféru i na své zahradě.

foto Shutterstock

Jako v italské a řecké vesnici

Pro středomořský styl je typická určitá barevná střídmost, vystačíte si s bílou, modrou a odstíny pískové. Chybět nesmějí ani nejrůznější nádoby, které mají vždy klasický tvar, vycházející z antické historie této oblasti. A co do nich zasadit? Levanduli, hortenzie, růže, šalvěj, pelargonie, sluncovky, oleandry, olivovníky nebo třeba různé trsnaté traviny.

 

foto Shutterstock

S vůní moře

Přebývají vám doma mušle, hvězdice a další poklady, které jste si nasbírali na pláži? Ozdobte jimi věnec na vchodové dveře. Jako základ poslouží korpus obalený například routou vonnou. Stejně dobře ji ale nahradí i heřmánek nebo svatolina, použít se dá také levandule. Všechno jsou to vonné bylinky, které rostou na louce nebo se dají i pěstovat v zahradě.

 

foto Shutterstock

V námořnickém stylu

Modrá a bílá jsou nejen tradiční řecké, ale také námořnické barvy. Stylové zákoutí si snadno vytvoříte u jakékoli stěny, kterou stačí natřít nabílo. Bedýnky od ovoce přestříkejte zevnitř modrou a připevněte jako poličky. Poslouží jak k odkládání dekorací, tak třeba zahradního náčiní a dalších praktických věcí.

 

foto Shutterstock

Obraz z mušlí

Zarámované fotografie jako památku na dovolenou najdete v každé domácnosti. Ale vlastnoručně udělaný obraz? Potřebujete k tomu jen rám, samet nebo pevný papír jako podklad a spoustu mušlí, ulit a dalších darů moře, které stačí přilepit tavnou pistolí.

 

foto Shutterstock

Nejen pro děti

I obyčejný toust vám může připomenout, jak hezké bylo svačit na pláži. Tělo ryby z plátku chleba vykrojíte skleničkou, zbylé rohy použijte na ocas a ploutve. Šupiny nahradí sýr nebo šunka, oko plátek olivy. Anebo použijte cokoli jiného, co chutná vám nebo vašim dětem.

 

 

Magdaléna Krajmerová, foto Shutterstock

Doma jako u moře