Encyklopedie Vyšívání pro tři soutěžící!

Rubrika: Soutěže

Správná odpověď: štokrle.

Výherci: Marie Vejvodová z Bečova nad Teplou, Marie Peřinová z Poličky a Pavlína Dejmalová z Katovic. Gratulujeme!

Kniha Vyšívání – encyklopedie autorky Pauline Brownové je tento týden cenou v naší soutěži.

Čarování s jehlou a nití, světové techniky ručního i strojového vyšívání

Vyšívání

Vyšívání patří snad odjakživa mezi oblíbené techniky ke zkrášlování oděvů i doplňků do domácnosti. V minulosti se jím zabývaly miliony žen, které dokázaly zhotovit překrásná umělecká díla, většinou jen jednou technikou a samozřejmě v ruce.

Vyšívání mezitím prošlo vývojem a v současnosti neexistují v této oblasti žádná omezení. U jednoho výtvoru je možné zkombinovat několik technik. Moderní doba s sebou navíc přinesla něco, o čem se předchozím vyšívačkám ani nesnilo – šicí stroj.

Kniha vás provede všemi možnými technikami vyšívání jako je asijská výšivka, černá výšivka, or nué, čtvercové bargello, perská aplikace, trapunto prošívání, a to jsou jen některé z nich.

Dozvíte se, jak si poradit s hardangerskou, krajkovou, anglickou, italskou výšivkou, s aplikacemi, jak pracovat s tkaninami, které se rozpouštějí ve vodě, s kulatými rámečky a velkými rámy.

Ručně i strojově vyšívané ubrusy, ubrousky, závěsy, ale i aplikace na oblečení rozveselí váš domov a potěší i vaše blízké.

Soutěžní otázka:

Co znamená šamrle?

Nápovědu najdete na: www.chatar-chalupar.cz/stolicky-a-stokrlata

[form 194 “Soutěž 113”]

Tři z vás, kteří správně odpoví, dostanou knihu Vyšívání – encyklopedie od nakladatelství Metafora.

Pravidla soutěže:

Podmínkou účasti v soutěži je vaše registrace a odpověď na soutěžní otázku, kterou zasílejte do 5.3.2017. Vyhodnocení soutěže proběhne 6.3.2017.

Zasláním vašich údajů nám zároveň dáváte souhlas, abychom v případě výhry zveřejnili vaše jméno na našich internetových stránkách. Děkujeme!

Další podmínky soutěže najdete zde.
Informace o partnerovi soutěže najdete na: www.metafora.cz

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Encyklopedie Vyšívání pro tři soutěžící!