Garáže a přístřešky pro auta

Rubrika: Garáže

Pokud chcete, aby vám automobil co nejdéle vydržel, zajistěte mu odpovídající zastřešení.

Pokud chcete, aby vám automobil co nejdéle vydržel, zajistěte mu odpovídající zastřešení.

Pokud chcete, aby vám automobil co nejdéle vydržel, zajistěte mu odpovídající zastřešení.

Tradiční garáž
Klasickým řešením je garáž, která ho uchrání jak před rozmary počasí a korozí, tak před zloději. Tím však využitelnost a výhody garáže nekončí. Garážované auto nemusíte zbavovat napadaného listí, sněhu ani námrazy a ušetříte si tak čas i námahu. Garáž však zpravidla neslouží jen k parkování vozu. Využívá se také k uskladnění jízdních kol, lyží, zahradní techniky a nářadí, případně různého materiálu. Ještě před stavbou nebo pořízením hotové garáže je nutné zvolit správné provedení a rozměry. Pokud rádi kutíte, může vám větší garáž posloužit i jako dílna, a máte-li více než jeden vůz, je vhodné pořídit si rovnou dvojgaráž. Garáž lze umístit prakticky kamkoli a kromě stavby máte k dispozici i hotová řešení – betonové, plechové nebo plachtové garáže různých rozměrů a provedení.

  • Montovaná betonová garáž – představuje poloviční náklady ve srovnání se zděnou garáží a úsporu času nutnou k její realizaci. Je dostupná v mnoha rozměrech a různých barvách omítky s možností volby vratového systému a dodatečného pořízení oken, dveří a dalšího vybavení či přístřešku pro auto. Má neomezenou životnost, nevyžaduje téměř žádnou údržbu a je možné ji demontovat a přesunout.
  • Plechová garáž – vyniká extrémně nízkou cenou a bývá pozinkovaná, což zvyšuje její odolnost vůči korozi. Její stavba je rychlá stejně jako případná demontáž, navíc nevyžaduje základy ani další dodatečné výdaje. Variantou je i plechová garáž s omítkou s možností pořízení některých doplňků, jako jsou okapy, okno apod.
  • Plachtová garáž – je tvořená ocelovou konstrukcí s práškovou povrchovou úpravou zabraňující vzniku rzi a voděodolnou plachtou z polyetylenové tkaniny odolné proti protrhnutí a UV záření. Plachta je rovněž opatřena přípravky proti stárnutí, blednutí a plísním a její napnutí zajišťuje napínací ráčna.

Přístřešek pro auto
Chcete-li karoserii svého auta uchránit před korozí, krupobitím či spadlou větví, zajistěte jí kryté garážové stání. Levnější a prostorově úspornější alternativou garáže je přístřešek pro auto neboli carport. Kromě nižších pořizovacích nákladů umožňuje lepší cirkulaci vzduchu, takže auto netrpí výkyvy teplot a rychleji oschne. Současné carporty vyzdvihují krásu vozu a souzní s architekturou domu a okolím. Výhodou přístřešků je také jejich přizpůsobitelnost a bohatá nabídka. Kromě výstavby svépomocí máte na výběr z řady dřevěných, hliníkových nebo jiných přístřešků v mnoha rozměrech a provedeních s možností individuálních úprav. V závislosti na výrobci si můžete vybrat barvu přístřešku, typ střechy, střešní krytiny a doplňkové příslušenství.

  • Hliníkový přístřešek – konstrukce z hliníku a galvanizované oceli je mimořádně odolná a stálobarevná a bez nároků na údržbu. Zastřešení zajišťuje prakticky nerozbitný vícevrstvý polykarbonát s téměř 100% účinným UV filtrem. U jednotlivých modelů si lze zvolit barvu hliníku i polykarbonátu a přístřešek rozšířit o doplňkové příslušenství, jako je boční panel proti větru nebo podpůrné sloupky apod. Výhodou je i neomezená rozšiřitelnost spojením dvou a více přístřešků do různě velkých a uspořádaných sestav.
  • Dřevěný přístřešek – dřevo tvořící konstrukci přístřešku může být buď klasické, nebo vrstvené lepené. Díky impregnaci výborně snáší vlhkost, takže se nekroutí, nevzdouvá ani nepraská a má stabilní tvar. Přístřešek, ať už upevněný na zeď nebo samonosný, zastřešuje polykarbonátová deska s UV filtrem. Prodává se v různých modelových variantách a typizovaných rozměrech s možností výběru z několika odstínů dřeva a polykarbonátu.
garážová vrata

garážová vrata

Slevy na garážová vrata
Společnost Hörmann, dodavatel garážových a průmyslových vrat, pohonů, dveří a zárubní, letos opět nabízí akční slevy na své výrobky. Zájemce zaujmou především garážová vrata RenoMatic light, která jsou k dostání za 19 999 Kč včetně montáže a DPH. Vrata jsou dodávána i s kvalitním pohonem a dvěma kusy dálkových ovladačů. Akce se vztahuje nejen na sortiment garážových vrat, ale i domovních dveří. V sortimentu jsou zahrnuty výrobky různých provedení, motivů, dekorů, barev a rozměrů. Cenová nabídka trvá do konce roku 2015 a zákazníci při ní ušetří až 30 % oproti standardním cenám. www.hormann.cz

FOTO: SHUTTERSTOCK A ARCHIV FIRMY HÖRMAN

Garáže a přístřešky pro auta

Uložit

Garáže a přístřešky pro auta