Krása vřesů v nádobách

Konec léta v nás ještě nechává vzpomínky na prázdniny, pestré barvy květinových záhonů i sluncem zalitou krajinu. Namíchejte si trochu sytých barev také do nádob, které vás budou vítat při příchodu domů na terase nebo třeba u domovních dveří. Dobrou práci odvedou stálezelené vřesy a vřesovce v mnoha úžasných kultivarech, které vás rozhodně nezklamou.

Vřesům perfektně sedí nádoby z přírodních materiálů.

Vřesům perfektně sedí nádoby z přírodních materiálů.

Září je úžasně bohaté období na přírodní materiály vhodné k tvorbě různých venkovních dekorací. Už v tomto období si své zahrady doplňujeme rostlinami vysazenými v nádobách, které zde mohou vydržet prakticky až do zimy. Tak je to právě i u vřesů, které jsou zajímavé i ve chvíli, kdy teploty klesnou pod bod mrazu.

Od sytě růžové až po bílou

Díky bohatému sortimentu zajímavých kultivarů se vřesy stávají alfou a omegou zahradních vřesovišť. Při výběru vhodných rostlin se zaměřujeme na barvy květů, ale také na barevnost listů. Ty se pohybují v barevné škále od stříbřitě zelené, přes tmavě zelenou, svěží hráškovou až po bronzovou či zlatou s mírným karmínovým nádechem. Stejně úžasná je také barevná škála jemných kvítků. Máte na výběr odstíny růžové, fialové, červené i sněhově bílé barvy.

Nádoba vše rozhodne

Dekorace z vřesů umístěte třeba poblíž vchodových dveří nebo na terasu.

Dekorace z vřesů umístěte třeba poblíž vchodových dveří nebo na terasu.

Nikoho asi nepřekvapí, že působení zahradních dekorací plně závisí na každičkém detailu. Tak je tomu také u výsadeb vřesů. I sebekrásnější kultivar v plném rozsahu ovlivní nádoba, ve které je vysazen. Vřesy mají ovšem tu výhodu, že jim sedne nádoba v kontrastních sytých barvách i v bílých či krémových tónech. Jemné květy vřesů si dobře rozumí s přírodními materiály. Kámen, dřevo, keramika nebo třeba pletené ošatky jsou ti praví sousedé pro tuto vřesovištní krásku. Celou kompozici doplňte jemnými stuhami či lýkem a máte vyhráno.

FOTO: SHUTTERSTOCK

Krása vřesů v nádobách

Krása vřesů v nádobách