Podzimní věnce plné pohody

Chvilku přestaňte spěchat a pusťte se do tvorby podzimních věnců. Ty rozzáří dobrou náladou vaší zahradu, terasu, interiér domu a na vstupních dveřích vás zase uvítají při příchodu domů. Při tvorbě podzimních věnců se rozhodně fantazii meze nekladou, vystačíte si s ryze přírodními surovinami. Na sběr se vydejte na zahradu nebo do volné přírody. Obchody s floristickým zbožím zase nabídnou materiál s dlouhodobou trvanlivostí.

Komponenty na výrobu věnců seženete v obchodech s floristickými potřebami.

Komponenty na výrobu věnců seženete v obchodech s floristickými potřebami.

Podzim tvorbě přírodních dekorací doslova přeje. Stačí se jen vydat na procházku s košíkem a domů přijdete s úplným pokladem. Pokud nejste v tvorbě věnců úplně zběhlí, pro začátek si nakupte slaměné korpusy, které poslouží jako spolehlivá konstrukce pro tvorbu. Korpusy si ale také můžete vytvořit sami z vrbových prutů nebo březových větví, které nemusíte zcela zakrýt, ale naopak nechte místy vyniknout barvu dřeva. Pokud chcete používat pouze přírodní materiály, dobře poslouží suché semeníky trvalek, stébla okrasných trav, dekorativní větvičky, šišky, kůra nebo třeba větvičky stálezelených dřevin. Zajímavě také působí kombinace přírodních materiálů a látkových ozdob. Při tvorbě dekorací vždy zvažte, kam věnec pověsíte a jak dlouho má vydržet ve formě. Pokud vyžadujete dlouhou trvanlivost, můžete také vyzkoušet tvorbu věnce z nakoupeného floristického materiálu. Trvalé květinové komponenty z textilu a syntetických materiálů lze kombinovat s přírodními materiály, které mají dlouhou trvanlivost.

Na zavěšení i položení

Pro vaší tvorbu se hodí také korpusy z floristické hmoty.

Pro vaší tvorbu se hodí také korpusy z floristické hmoty.

Věnec je symbolem opakování, stálého návratu přírodních cyklů a nekonečna. Symbolem se stal již před mnoha staletími. Věnec je navíc poměrně univerzální dekorací, která se hodí na zavěšení na libovolnou konstrukci i na položení třeba na jídelním stole. Jako vhodný podklad nemusíte využívat pouze klasické slaměné korpusy nebo typy z větví, ale dobře poslouží také korpusy z floristické hmoty. Ta se prodává ve dvou typech, které umožňují aranžování čerstvého rostlinného materiálu nebo sušiny.

FOTO: SHUTTERSTOCK

Podzimní věnce plné pohody

Podzimní věnce plné pohody