Profi olejová lazura O1020

Jednou a hotovo

Profi olejová lazura O1020 je jednovrstvá polomatná lazura na dřevo od české firmy Colorlak. Mezi ostatními vyniká několika přednostmi. Rozdíl je patrný již během natírání.

Jeden nátěr stačí

Lazura O1020 má nízkou viskozitu, je řídká, takže se krásně roztírá. Zásluhou vysokého podílu sušiny je přesto vydatná a výborně kryje. Podíl sušiny Olejové lazury (aktivních ochranných látek) je až 80 % oproti 20 – 30 % u běžných lazur na trhu. Díky tomu postačí k dosažení výsledku pouze jedna vrtsva nátěru, zatímco u ostatních lazur jsou nutné dvě až tři vrstvy. Významně tak šetříme nejen čas a práci, ale i peníze.

Účinně chrání dřevo

Ochranná funkce není tímto postupem nijak dotčena. Naopak. O1020 poskytuje dřevu hloubkovou ochranu proti povětrnostním vlivům a UV záření. Přírodní oleje zajišťují pronikání hluboko do dřeva a zvýrazňují jeho přirozenou kresbu a ušlechtilý vzhled. Nátěr je současně paropropustný, takže dřevo dýchá a případná zbytková vlhkost se odpaří.

Kam ji použít

O1020 je určena na všechny přírodní dřevěné povrchy venku i uvnitř. Bezbarvou variantu T0000 lze použít pouze v interiéru, protože neobsahuje ochranu proti UV záření. Na sruby, pergoly, ploty či zahradní nábytek jsou vhodné všechny odstíny od bílé po ebenovou. Obsahují vysoký podíl kvalitních pigmentů, takže spolehlivě odolávají přímému vlivu počasí.

Je i na hračky

Profi olejová lazura je vhodná i pro nátěry dětského nábytku a hraček (splňuje podmínky normy EN 71 č. 3).

Má vysokou vydatnost

Olejová lazura se nanáší štětcem, válečkem, stříkáním, případně máčením. Doporučuje se nanášení štětcem, při kterém dochází k nejlepšímu průniku lazury do dřeva. Štětcem se také nejlépe reguluje množství nanášené lazury v místech, kde má dřevo nižší nasákavost, jako jsou suky a podobně. O1020 je dodávána v aplikační konzistenci, nemusíme ji tedy ředit a můžeme rovnou natírat. Vydatnost lazury je vysoká: z jednoho litru natřeme průměrně 15m2 plochy, u hladkých nebo méně savých povrchů dokonce až 25 m2.

www.aaabarvy.cz

Komerční prezentace

Uložit

Uložit

Uložit

Profi olejová lazura O1020