Radujte se z deště

Rubrika: Doplňky, rss-feed

Střechy a stříšky

Svítí-li slunce, o skleněných střechách a stříškách nad vstupními dveřmi nebo terasou nevíte. Oproti těm dřevěný nebo kovovým totiž propouštějí světlo, takže nestíní sousední místnost a dobře vidíte i na hledání toho správného klíče při návratu domů. Jak jsou užitečné, poznáte až v okamžiku, kdy začne pršet nebo sněžit.

Mokro pod rohožkou?

Také po každé přeháňce jdete, zvednete rohožku a necháte ji usušit, aby nezačala odspodu plesnivět? Pořiďte si nebo vyrobte mechovou a tato starost vám odpadne. Mech má schopnost zadržovat srážkovou vodu a nepropustí ji. Navíc je taková rohožka velmi příjemná pro bosé nohy.

Užitečný srážkoměr

Zajímá vás, kolik napršelo a jestli máte ještě zalévat nebo to rostlinám stačí? Jednoduchý srážkoměr si vyrobíte sami, potřebujete k tomu pravítko a plastovou láhev. Anebo ho koupíte za několik desetikorun v obchodě. Déšť vás pak bude bavit.

Škrabka na boty

Řekne-li se déšť, automaticky si vzpomenete na bahno roznesené po terase, schodišti i zádveří? Kdysi bývala u každých dveří instalovaná škrabka na boty pro snadné čištění podrážek. Proč se k ní tedy nevrátit?

 

Magdaléna Krajmerová, foto Shutterstock

Radujte se z deště