Vše pro perfektní růst vašich rostlin – hnojiva a postřiky na plevel

Ať už patříte mezi začínající hobby zahrádkáře, či s pěstováním rostlin máte bohaté zkušenosti, bez některých přípravků se při pěstování nelze obejít. Patří mezi ně například hnojiva a přípravky proti plevelům.

Výživa rostlin

Všechny rostliny potřebují mít dostatek živin, aby mohly prosperovat. Ať už jde o okrasné rostliny s krásnými květy, či plodící užitkové rostliny. Hnojiva jsou rozdělena do mnoha kategorií, zejména dle složení a období, kdy je vhodné je aplikovat. Vybírat tak můžete z jarních a podzimních hnojiv. S oblibou jsou využívána organická hnojiva, ovšem v nabídce najdete také organominerální a minerální hnojiva, mezi která patří například ledek. Snadné použití nabízí granulovaná a tyčinková hnojiva.

Zdroj foto: Africa Studio / Shutterstock.com

Výběr hnojiva

Pokud si nevíte rady, jaké hnojivo vybrat, je vhodné zvolit dle konkrétní rostliny. V nabídce hnojiv se můžete snadno orientovat, a to dle jejich označení. Produkty totiž často ve svém názvu nesou rostlinu, pro kterou se hodí. Dostupná jsou tak například hnojiva pro jehličnany, růže, levandule, bylinky a podobně. Pro perfektní trávník se pak hodí trávníková hnojiva. Pro dezinfekci půdy pak poslouží dusíkaté vápno.

Pokud hledáte ekologický způsob hnojení, můžete vybírat z ovčího, koňského či kravského hnoje, který poskytne spoustu potřebných živin. V nabídce najdete také univerzální hnojiva, mezi která patří lignohumát a ledek. Vyberete tak to pravé hnojivo, pro skleník, záhony, zahradu, ovšem i pokojové rostliny.

Postřiky na plevel

Abyste si ušetřili starosti s péčí o zahradu, vyplatí se pořídit přípravky proti plevelům. Jde o herbicidy, které vás zbaví nežádoucího plevelu. Na výběr je ze dvou kategorií těchto postřiků, a to totální a selektivní herbicidy.

Totální herbicid vás zbaví veškerého plevelu, zahubí všechny zasažené rostliny. Je tak vhodný spíše pro zarostlé chodníky mechem, lišejníkem a podobnými rostlinami. Například Roundup je využíván pro likvidaci všech nežádoucích jednoletých plevelů a mechu.

Zdroj foto: Virrage Images / Shutterstock.com

Pokud však chcete věnovat péči svým rostlinám a zbavit je plevelu, je vhodné zvolit selektivní herbicid. Jde o specifický postřik, který se zaměřuje pouze na konkrétní plevel. Každý přípravek je tak zaměřený na různý plevel, dle čehož je nutné vybírat. Při správném výběru se tak můžete spolehnout, že vaše rostliny zůstanou v bezpečí, zatímco se relativně snadno zbavíte nežádoucího plevelu a podpoříte růst pěstovaných rostlin.

Péče o rostliny je s pomocí těchto přípravků mnohem jednodušší. Ušetřete si starosti s plevelem a využijte speciálních postřiků. Pro ideální růst rostlin pak nezapomínejte ani na hnojivo, které jim dodá potřebné živiny.

Vše pro perfektní růst vašich rostlin – hnojiva a postřiky na plevel