Závěsné květináče do interiéru i na terasu pro tři výherce!

Rubrika: Soutěže

Správná odpověď: 4,5 litru.

Výherci:Věra Weberová z Kladna, Vlastimil Bartl z Pouzdřan a Tadeáš Froml z Bechyně. Gratulujeme!

Závěsné květináče jsou v oblibě především v Anglii, kde domy a ulice zdobí obří květinové koule. U nás zatím dáváme přednost okenním truhlíkům. Možná i proto, že se lépe zalévají. Pokud je ale závěsný květináč samozavlažovací, je péče mnohem snazší. Květinám se v něm skvěle daří a zalévat můžete až třikrát méně často než u běžných nádob.


Do široké nabídky závěsných nádob společnosti Plastia, české rodinné firmy z Vysočiny, nyní přibyl dvoubarevný samozavlažovací květináč BERBERIS.

Tento elegantní kousek se pyšní řadou vychytávek. Díky chytrému špuntu zůstane voda uvnitř a můžete jej tak zavěsit bez obav do interiéru. Pro venkovní použití špunt naopak vyjmete, abyste se vyhnuli možnému přemokření. Nebo popruh jednoduše odejmete a květináč postavíte na zem či květinový stolek. Po celém obvodu květináče je prstenec pro snadné dolévání vody do spodní nádoby, odkud se vláha díky speciálním knotům dostává do horní nádoby se zeminou. Květináč je vyráběn ve 2 velikostech a 5 barevných provedeních.

Proč je dobré samozavlažování

Samozavlažovací truhlíky a květináče oceníte nejen v době letních dovolených. Výrazně totiž ulehčují péči o rostliny. Jde o systém dvou nádob, které na sebe nasedají, a speciálních knotů, které přivádí vodu zespodu přímo ke kořenům. Rostliny si tak berou právě tolik vláhy, kolik potřebují. Zatímco běžné květináče musíte v době veder zalévat až dvakrát denně, u samozavlažovacích nádob postačí na zálivku myslet jednou za dva až tři dny. Díky hladinoměru okamžitě vidíte, kolik vody v nádobě zbývá. Současně jsou nádoby vybaveny přepadem, který zajistí, že ani v případě silného deště rostlinám nehrozí přelití.

Jaké květiny zvolit do závěsné nádoby

A jaké květiny vybrat? Dobrou volbou jistě budou převislé druhy, které vytvářejí bohaté polštáře květů a pěkně se košatí do všech stran. Dbejte na to, abyste měli zdravé a silné sazenice, které vítr jen tak nepoškodí. Současně by tyto květiny měly mít rády slunce, jelikož jsou mu většinou více vystaveny. Z konkrétních druhů můžeme doporučit různé barevné odstíny surfinií, půvabné jsou také modrofialové lobelky, na klasiku vsadíte s převislými pelargoniemi. Do níže zavěšených květináčů se dobře hodí kulaté barevné květy begónií, pozor však na umístění – nesnášejí prudké slunce. Taktéž do polostínu musíme umístit fuchsie. Z méně běžných druhů stojí za vyzkoušení vějířovka, ostrouhatka nebo vitálka.

Soutěžní otázka:

Závěsný květináč Berberis 26 poskytuje má dostatek prostoru pro růst převislých rostlin, jaké maximální množství substrátu se do něj vejde?

Nápovědu najdete na:  www.plastia.eu

Jméno*
Příjmení*
E-mail:*
Ulice*
Město*
PSČ*

Tři z vás, kteří správně odpoví na naši otázku, získají závěsný květináč Berberis v barevné kombinaci šedá-béžová.

 

Pravidla soutěží a ochrany osobních dat:

Podmínkou účasti v soutěži je vaše registrace a odpověď na soutěžní otázku, kterou zasílejte do 12.4.2020. Vyhodnocení soutěže proběhne do 30.4.2020.

Zasláním svých údajů potvrzujete souhlas s Obecnými ustanoveními soutěží a křížovek. Více zde.

Na základě vaší účasti v soutěži budeme zpracovávat pro účely této soutěže vaše osobní data. Více zde.

Na základě vašeho dobrovolného a nepodmíněného souhlasu vám můžeme zasílat informace o našich dalších soutěžích, produktech a službách. Tento souhlas není podmínkou účasti v soutěži. Více zde.

Více informací o partnerovi soutěže získáte na: www.plastia.eu

 

 

Závěsné květináče do interiéru i na terasu pro tři výherce!