100% přírodní a bio kosmetika Argital–zdravá, čistá a účinná

Rubrika: Market

Již 40 let vyrábí doktor Giuseppe Ferraro v souladu s principy antroposofie čistě přírodní kosmetiku ARGITAL. Základní složkou je zelený jíl a léčivé rostliny.

Co je to vlastně antroposofie?

Název je odvozen z řeckých slov Anthrópos a Sofia, člověk a moudrost. Antroposofii jako duchovně vědecký směr formuloval začátkem 20. století rakouský vědec a filozof, Rudolf Steiner, kdy exaktní vědecké postupy zkoumání hmotného světa aplikoval i do duchovní oblasti. Dle této nauky jsou všechny živé bytosti propojeny s přírodou a celým vesmírem. Universálním principem, který řídí přírodní procesy a ovlivňuje život člověka, je rytmus. Antroposofie je celosvětově rozšířena a uplatňuje se v mnoha společenských oborech. Zejména ve školství (waldorfské školy), zdravotnictví (antroposofická medicína) a také v tzv. biodynamickém zemědělství. Podstatou je vědomá práce s léčivými přírodními silami a podpora a ochrana života na Zemi.

Jak ARGITAL uplatňuje antroposofické principy?

Při výrobě kosmetických produktů klade důraz nejen na technologii a kvalitu použitých surovin, ale také energii člověka, kterou do ní vkládá, a místo, kde probíhá. Právě proto společnost ARGITAL sídlí na Sicílii, v čisté slunečné oblasti na pobřeží Středozemního moře. Aby si přípravky uchovaly maximální účinnost a čerstvost, vyrábí se v malých sériích. Vitalita aktivních složek je umocňována procesem dynamizace a jejich účinnost testována metodou citlivé krystalizace. ARGITAL usiluje o dosažení co nejvyšší kvality svých přípravků, dbá na životní prostředí a šetrné využívání přírodních zdrojů. Kosmetiku nikdy netestoval a netestuje na zvířatech.

video s dr. Ferrarem

Jaké složky obsahuje kosmetika ARGITAL?

Základní aktivní látkou je Zelený jíl Argital. Recepty na masky a koupele ze zeleného jílu pro inspiraci najdete na stránkách: www.cosmeticanatura.cz.
Proč zelený jíl? Je bohatý na minerály a stopové prvky, které dodávají tělu potřebné stavební látky. Má výjimečnou schopnost na sebe vázat a pohlcovat toxiny a volné radikály, působí proti stárnutí pleti. Regeneruje, zpevňuje a harmonizuje pokožku, rozjasňuje ji a tonizuje. Díky detoxikačním a protizánětlivým účinkům působí příznivě na nejrůznější kožní problémy, jako je akné, dermatitida, atopický ekzém a růžovka, i při léčbě lupénky. Vyrovnává tvorbu mazu pokožky, posiluje a zpevňuje vlasy, formuje postavu a zpevňuje poprsí. Působí proti celulitidě, zlepšuje pružnost pokožky a pomáhá při odstraňování strií.
Dalšími složkami jsou čisté esenciální oleje, které stimulují regenerační schopnosti pleti a svými vůněmi působí blahodárně na naši psychiku. Čisté, za studena lisované rostlinné oleje přinášejí teplo a vyživují pleť. Výtažky z léčivých rostlin pěstovaných v systému biodynamického zemědělství, popř. ze sběru ve volné přírodě, které pokožku hojí a dodávají jí svoji energii světla. Součástí kosmetiky bývá také čistá pramenitá voda, přírodní vitamíny z rostlin, které stimulují základní životní procesy v pokožce, případně rostlinné emulgátory a pěnidla. Kromě několika málo produktů, které obsahují včelí vosk, propolis nebo med, jsou všechny přípravky vhodné pro vegany.

Co v kosmetice ARGITAL rozhodně nenajdete?

ARGITAL nepoužívá žádné syntetické konzervanty, barviva, parfémy nebo GMO. Trvanlivost přípravků je zajišťována rostlinnými extrakty a silicemi a zároveň speciálními technologickými postupy. Jejich barvy a vůně jsou dány výhradně barvou a vůní přírodních složek.

Italská 100% přírodní a BIO kosmetika ARGITAL nabízí kompletní sortiment pro péči o obličej, tělo, vlasy, zuby, dětskou kosmetiku i na různé kožní a jiné problémy. Dodává pokožce účinné látky, které ji regenerují a udržují pružnou a vitální. Prostě: „zdravá, čistá a účinná kosmetika, která obnovuje přirozené funkce pokožky a dává jí impulz k vlastní regeneraci“.

Více o kosmetice značky ARGITAL: www.cosmeticanatura.cz a www.argital.cz

 

100% přírodní a bio kosmetika Argital–zdravá, čistá a účinná