Čistící kartáčky na obličej: chytrá péče pro dokonalou pleť

Rubrika: Market

Dnes je péče o pleť mnohem jednodušší, protože máme mnoho pomocníků. Jedním z nich je kartáč na čištění obličeje. Jedná se o nenahraditelné příslušenství pro každou ženu, která sní o zdravé, zářivé a krásné pleti.

Zázračná vychytávka dokáže poskytnout skutečně kvalitní domácí čištění pleti, srovnatelné s pokročilými salonními procedurami. V našem článku se dozvíte, jaké problémy pomáhá vyřešit, který si čisticí kartáč vybrat a jak jej správně používat.

Na webových stránkách MAKEUP najdete široký výběr čisticích kartáčků na obličej včetně kultovních vychytávek značky Foreo

Zde je několik důvodů, proč jsou čisticí kartáče na obličej nejlepším řešením: 

 1. Poskytuje hlubší a důkladnější čištění. Štětiny pronikají hlouběji do pórů, aby důkladněji odstranily nečistoty, zbytky dekorativní kosmetiky a oleje.
 2. Horní vrstva kůže se neustále obnovuje a exfoliace pomocí čisticího kartáčku tento proces urychluje. 
 3. Jemný peeling, který čisticí kartáč poskytuje napíná pokožku obličeje, zužuje póry. 
 4. Čisticí kartáčky na obličej pomáhají detoxikovat pokožku.
 5. Po hloubkovém čištění se sérum a krém lépe vstřebávají. 

Čisticí elektrický kartáček na obličej je univerzální kosmetický přístroj, který řeší několik problémů najednou. V první řadě zvyšuje účinnost pečující kosmetiky: pleťová séra, esence, krémy, masky a další produkty budou fungovat dvakrát efektivněji! Hluboce vyčištěná pleť okamžitě reaguje na aktivní složky kosmetiky.

Za druhé vychytávka pomáhá bojovat proti akné a post-akné. Pokud se často potýkáte s problémem zvýšené činnosti mazových žláz a s tím spojenými kožními problémy – akné, komedony, nerovnoměrná textura a matná pleť – může tento problém vyřešit pravidelné používání čistícího kartáčku na obličej.

Za třetí odstraňuje mimické vrásky a tonizuje mimické svaly. Ultrazvuková pulzační masáž zrychlí prokrvení kožních buněk, začnou se rychleji regenerovat, obnovovat a posilovat. A to poskytne lifting efekt a tonizaci.

Typy kartáčků na obličej: výhody a nevýhody

Prvním kartáčkem, na který byste měli obrátit pozornost, je ultrazvukový kartáček na obličej. Čistí pokožku pomocí ultrazvukových vln a může mít několik provozních režimů. Pomáhá zbavit se černých teček, odlupuje pokožku a vyhlazuje reliéf co nejjemněji. Jednou z jeho hlavních výhod je to, že se hodí pro všechny typy pleti.

Druhý kartáček, o kterém si povíme, je elektrický kartáček na obličej. Podle principu fungování se neliší od uvedeného výše. Hodí se pro suchou, mastnou nebo smíšenou pleť. Ale ty, kteří mají citlivou pokožku, by se měli vyhnout použití tohoto přístroje.

Poslední typ čistících kartáčků, o kterém si dnes povíme, jsou mechanické kartáčky. Zvláštní je, že mohou být vyrobeny z různých materiálů, například ze silikonu (silikonové kartáčky na obličej) nebo přírodních či syntetických štětin. Nejoblíbenější je však silikonový kartáč na obličej, protože je ultra měkký, hygienický a voděodolný (což znamená, že jej lze bezpečně používat při sprchování).

Jak používat elektrický masážní kartáč na obličej?

 • Odstraňte make-up micelární vodou nebo jiným odličovačem.
 • Umyjte si obličej vodou.
 • Naneste přípravek na čištění pleti.
 • Dále zapněte přístroj a začněte jemně masírovat pleť.
 • Čištění by mělo začít krouživými pohyby od čela, směrem k nosu, poté k lícním kostem a bradě. Pohybujte se od středu obličeje k periferii. Celkově vám procedura nezabere více než 1 – 1,5 minuty.
 • Silikonový kartáček můžete používat každý den: ráno a/nebo večer. Poté aplikujte přípravky, které obvykle používáte v péči o pleť.

K čištění používejte krémové, gelové a pěnové čisticí prostředky. Kosmetika by neměla obsahovat abrazivní částice, protože mohou poškodit pokožku a způsobit podráždění. 

Abyste mohli přístroj užívat co nejdéle, měli byste ho správně čistit. Zde jsou hlavní pravidla, které byste měli dodržovat při čištění této vychytávky:

 1. Po použití opláchněte kartáč pod tekoucí vodou. Nechte uschnout.
 2. Nedoporučuje se čistit kartáč na obličej přípravky na bázi alkoholu.
 3. Důležité: před použitím (a zpočátku, před nákupem!) pečlivě zkontrolujte, zda je čisticí kartáč na obličej pevně uzavřen. 

Komerční prezentace

Čistící kartáčky na obličej: chytrá péče pro dokonalou pleť