Výběr a stavba zahradního krbu

Rubrika: Market

Pokud zvažujete pořízení zahradního krbu, neměly by vám uniknout následující informace.


Kritérií pro výběr a realizaci vysněného krbu a zároveň možností na trhu je mnoho, pojďme si teď představit poměrně častý myšlenkový pochod lidí, kteří se finálně rozhodnou pro návrh a stavbu krbu od Tomáše Hrdiny.

Na začátku bývá jednoduchá myšlenka “chci si posedět u ohně”, pak se na to ale většinou začínají nabalovat další požadavky a představy. “Samotný krb se dá rychle a levně pořídit jako betonová stavebnice z hobby shopu, což je relativně častý mezistupeň před tím, než mi lidi volají, že chtějí něco lepšího“, usmívá se Tomáš Hrdina, zkušený krbař, který je specialistou na kamenné krby a kuchyně z pískovce.

Krb, který má dobře sloužit, musí být navržen a postaven zkušeným odborníkem, stavba svépomocí může skončit nezdarem – třeba tak, že komín nemá správný tah, krb kouří ven topeništěm a je v podstatě nepoužitelný. Dále je potřeba si uvědomit, že se jedná o větší, pevně zabudované dílo, navíc mnohdy s elektroinstalací a instalatérskými pracemi atd., které je navrženo tak, aby fungovalo po generace. Oproti stavebnicím krbů z betonu, které se dají postavit jen na zámkovou dlažbu, je potřeba počítat v případě volby kvalitního kamenného krbu s výstavbou adekvátně dimenzovaných základů. Správný návrh, umístění, výběr funkcí krbu a provedení stavby je klíčové. Zde se musí člověk zamyslet, jak bude krb využíván – jestli spíše jako dekorační prvek, a nebo jako centrum společenského dění.

Dle preferencí a prostoru je možné samotné těleso krbu doplnit např. udírnou, odkládací a pracovní deskou, dřezem, policemi, ale často je spolu s se stavbou krbu požadována i realizace zastřešení prostoru kolem krbu, či stavba altánu s posezením. Hlavním oborem, kde Tom Hrdina plní sny a plány svých klientů, jsou kamenné zahradní kuchyně a řada klientů, kteří původně zamýšleli výstavbu krbu, nakonec u kamenné kuchyně skončili.

www.hrdina-piskovce.cz
tel.: 602 277 330
www.facebook.com/zahradnikuchyne

Komerční prezentace

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Výběr a stavba zahradního krbu