Dopřejte své zahrádce to nejlepší. Začněte kompostovat!

Rubrika: Market

Jak jistě každý správný zahrádkář dobře ví, kompost je nejstarším a nejpřirozenějším prostředkem pro vyživení půdy a zároveň skvělým pomocníkem při zpracování bioodpadu. Přečtěte si, jaký kompostér by neměl chybět ani na vaší zahradě a co všechno můžete kompostovat.

Kompostéry a sila

Dobrým pomocníkem jsou kompostéry z recyklovatelného plastu, vybavené víkem s otočným ventilem pro přístup vzduchu a bočními dvířky pro vyjímání kompostu. Pokud dáváte přednost volně loženému kompostu, sáhněte po kompostovacím silu, které kompost ohraničí.

Vhodný kompostér vyberte podle velikosti zahrady. Sestavíte ho velmi snadno, ať už intuitivně nebo s pomocí přiloženého návodu. Pamatujte však, že kvalita kompostu vždy závisí na kvalitě vstupních surovin a technologii zpracování. Kompostér nebo silo je pomocníkem, ale proces kompostování máte ve svých rukou jedině vy.

Jak vypadá ideální kompostér?

  • je vhodný na každou zahrádku
  • ulehčí vaši práci
  • je odolný a dlouho vydrží

Kam s BIO odpadem ze zahrady a domácnosti

V kompostéru dochází k procesu rozkladu organické hmoty tlením, tedy za přístupu vzduchu. Proto mají kompostéry maximum ventilačních otvorů a stejně jako kompostovací sila nemají dno. Důvod je prostý – volný styk s půdou zajišťuje přístup mikroorganismům, červům i žížalám.

Během celého roku, a také při úklidu na zahradě, vzniká hodně odpadu. Listí, zbytky rostlin, posekaná tráva, plevel, piliny aj. Organické odpady vhodné pro kompostovaní však nemusí pocházet jen ze zahrady, ale také z domácnosti, ať už jde o zbytky vařených jídel, ovoce, zeleninu, papírové ručníky nebo třeba popel.

Kompostování na vlastní zahrádce má své nesporné výhody: účelně a prakticky odstraníte odpad a zároveň významně přispíváte k ochraně životního prostředí. Bonusem pro vás je získání kvalitního hnojiva.

České kompostéry a kompostovací sila z recyklovatelného plastu mají svou tradici. Využití nachází na zahradách všech velikostí, ale i v městech a obcích.

Veškeré další informace naleznete na stránce www.kompostery.cz.

Komerční prezentace

Uložit

Uložit

Dopřejte své zahrádce to nejlepší. Začněte kompostovat!