Ukažte vaši zahradu v tom nejlepším světle

Rubrika: Market

Venkovní osvětlení může po setmění změnit vaši zahradu v magický ráj. Ať už chcete osvětlit terasu, chodník nebo trávník a další zeleň, poradíme vám, jak pomocí různých typů svítidel docílit co nejlepšího efektu.

Nástěnná svítidla

Venkovní nástěnná svítidla jsou mimořádně všestranná. Použít je lze na terasách a verandách, ale i v exteriéru. Napájejí se elektrickou sítí, solárně nebo bateriemi – výběr je jen na vás. Nástěnná svítidla jsou vyrobena z odolných a kvalitních materiálů a poskytují vysoký stupeň krytí. „U venkovních nástěnných svítidel hledejte druh ochrany IP44 a vyšší. Doporučit mohu LED svítidla značky FLAIR, která jsou také vybavena senzorem pohybu. Nejen že ušetříte za elektřinu, ale získáte i výborný bezpečnostní prvek,“ radí Zlatko Slebodník, odborník z oddělení elektra v projektových marketech Hornbach.

Bodové osvětlení a reflektory

Bodová světla a pozemní reflektory jsou ideální pro osvětlení zahradních keřů, živých plotů a stromů. Montují se do země a světelný paprsek směřuje nahoru, aby osvětloval určené místo. „Bodová svítidla lze zapojit do systému nízkonapěťového zahradního osvětlení. Bodová světla, sloupky, zapichovací světla a reflektory snadno připojíte k zásuvce a transformátoru, kde dojde k zredukování napětí na požadovaných 12/24 voltů. Díky LED bodovým svítidlům a dalším typům LED světel budete mít velmi malou spotřebu energie,“ vysvětluje Zlatko Slebodník z Hornbachu.

Venkovní bodové osvětlení Plug and Shine Stone

Sloupková svítidla

Sloupková svítidla značí bezpečný přístup přes zahradu. Navržena jsou tak, aby poskytovala navigační osvětlení podél příjezdových cest a chodníků. Obvykle jsou umístěna v pravidelných intervalech, aby se zajistilo rovnoměrné a praktické osvětlení tam, kde je to nejvíce potřeba. „Sloupková svítidla najdete ve dvou variantách: vysoká a nízká. Podobně jako reflektory je můžete zapojit do systému nízkonapěťového zahradního osvětlení. Stačí vám k tomu trafo, zahradní zásuvka, sloupkové osvětlení, a dobrý plán, jak a kam světla umístit. Pokud hledáte moderní vzhled, zvolte sloupková svítidla značky FLAIR. Jsou vyrobena z odolného hliníku s ochranou proti prachu a stříkající vodě. Jejich trendy design osvěží každou přístupovou cestu,” dodává Zlatko Slebodník.

LED solární koule

Zapichovací sada Paulmann_Plug and Shine

Solární osvětlení

Jde o nejlevnější a energeticky nejúspornější variantu vnějšího osvětlení. Solární světla fungují na principu ukládání energie ze slunce do speciálně navržené baterie, která se aktivuje v noci. Jsou ideální pro svou nenáročnou údržbu. „U solárního osvětlení mějte na paměti, že vám svítidla poslouží jen dokud se nevybije baterie. Čas, za který se solární svítidla nabíjejí, ovlivnit nemůžete. Technologie solárního osvětlení však prošla dlouhou cestu, a dnes tak poskytuje jasnější osvětlení déle než kdykoliv předtím,“ vysvětluje Zlatko Slebodník.

Vestavěné exteriérové ​​osvětlení

Vestavná venkovní svítidla se nejčastěji montují do dřevěných teras. Do terasové desky se vyvrtá otvor velikosti krytu vestavěného vnějšího svítidla. Elektrický kabel vestavěného osvětlení se pak vyvede po straně. Tato svítidla mají velmi vysoké číslo IP a jako funkční světla jsou vhodná na balkóny, terasy a zahrady. Některé typy vestavěných venkovních svítidel mají i funkci ztlumování světla. Pokud chcete dotvořit atmosféru nebo vyzvednout dokonale upravený živý plot, tato svítidla dodají noční zahradě dramatický vzhled.

LED sloupkové osvětlení Flair Meissa

LED sloupkové svítidlo FLAIR Meisse s podstavcem

Dodejte svému dvoru styl a půvab s čtvercovým designovým světlem značky FLAIR. Rám v černé barvě je vyroben z odolného hliníku, který je nenáročný na údržbu. IP 54 zabezpečí ochranu proti prachu a stříkající vodě. Teplé bílé LED světlo vytváří tok 470 lumenů – ideální na osvětlení zahrad a chodníků.

LED venkovní osvětlení FLAIR Muscida

LED venkovní nástěnné svítidlo FLAIR MUSCIDA se senzorem 7,5W

Ocel je oblíbeným materiálem pro venkovní doplňky a vyrobené je z ní také osvětlení FLAIR MUSCIDA. Ochrana IP 44 chrání před vniknutím cizích těles a vody. Toto LED svítidlo se světelným tokem 450 lumenů je vybaveno zabudovaným senzorem pohybu, který detekuje pohyb až do dálky 6 metrů. Je tak ideálním pomocníkem pro zvýšení bezpečnosti vašeho domu.

Více informací najdete na: www.hornbach.cz
Přidejte se k nám na Facebooku – https://www.facebook.com/HornbachCZ

Komerční prezentace

Ukažte vaši zahradu v tom nejlepším světle