Zahrada dle vašich představ

Rubrika: Market

Zahrada je perfektním místem pro relaxaci. Zařiďte ji prakticky, ale zároveň originálně a útulně. Klíč je ve výběru vhodného posezení, osvětlení a dalších doplňků. Nechte se inspirovat radami a tipy odborníků z Hornbachu, kteří vám poradí, jak na to.

Pohodlné posezení pod širým nebem

Na žádné zahradě rozhodně nesmí chybět zahradní nábytek – nezbytností jsou především jídelní nebo odkládací stoly, židle, křesla a lehátka. „Pro svoji cenovou dostupnost jsou oblíbené pivní sety, které se skládají z jednoduchého stolu a dvou lavic. Pokud hledáte pohodlí se špetkou originality, pořiďte si houpačku či houpací síť, kde se dá skvěle relaxovat,“ říká David Benda, odborník z oddělení zahrady v projektových marketech Hornbach. Aby sezení nebo ležení bylo pohodlné, nemělo by se zapomínat na kvalitní polstrování. Mezi zahradní vybavení se také řadí skříňky a boxy, které slouží k úschově polstrování, hraček či zahradních pomůcek. Na zahradě díky těmto praktickým úložným prostorám snadno udržíte pořádek.

Dřevěná zahradní sestava Autumn s boxem

Závěsné zahradní křeslo Antila

Pusťte si slunce jen tam, kam chcete

Díky vhodné ochraně proti slunci pohodlně přečkáte i ta největší vedra. Ke stínění vám poslouží slunečník, sluneční plachta nebo třeba markýza. Na rodinnou grilovačku se bude hodit i zahradní stan. „Slunečník se rychle a pohodlně montuje, umísťovat ho můžete podle vašich potřeb. Vyrábí se v různých barvách, tvarech a designech,“ vysvětluje David Benda z Hornbachu. Sluneční plachta se upevňuje na stěny nebo strop. Vybírat můžete z několika odstínů, tvarů i velikostí. Dobře se čistí a uskladňuje. Markýza se připevňuje napevno na fasádu domu. I v tomto případě existují různá provedení. Zahradní či party stan, dokáže ochránit před sluncem, stejně jako před nepříznivým počasím, stačí zvolit variantu tkaniny s obsahem PVC. K dostání jsou stany rozličných rozměrů a taky konstrukcí – typicky jde o levnější klasickou a nákladnější, avšak jednodušší nůžkovou konstrukci.

Polokazetová markýza s elektrickým pohonem ZLS 5 x 3 m (béžová)

Slunečník Ravenna 300 x 300 cm (antracit)

Čtvercová sluneční plachta v šedé barvě s rozměry 360×360 cm

Zchlaďte se v bazénu

Koupání k létu neodmyslitelně patří. Za opravdu horkého počasí ostatně není nic příjemnějšího než se zchladit v bazénu. „Pokud nechcete řešit terénní úpravy na zahradě ani investovat větší finanční sumy, doporučuji volit nadzemní bazén. V opačném případě volte zapuštěný bazén, který je sice náročnější na výstavbu, vydrží vám však téměř věčně,“ doporučuje David Benda z Hornbachu. Bazén je vhodné umístit do volného prostranství, na které dopadá co nejvíce slunečních paprsků. Neobejdete se ani bez bazénové techniky a příslušenství – zejména proto, že je bazén potřeba udržovat v čistotě.

Bazén MARIMEX Tampa 3,66 x 0,91 m (bez filtrace)

Box na polstry v odstínu antracit

Prodlužte si večery na zahradě

LED solární osvětlení Flair IP44 45lm (hnědé)

Se správným venkovním osvětlením vznikne v zahradě příjemná atmosféra i po setmění. O osvětlení podél zahradních cest se po

LED venkovní nástěnné osvětlení FLAIR Muscida se senzorem IP44 7W 450lm 3000K (v černé barvě)

starají sloupková světla. Skleněné LED kameny vytvoří stylovou atmosféru u jezírka i mezi rostlinami. Barevné koule vykouzlí zajímavé světelné efekty u bazénu. Rafinovanost a praktičnost zase nabízí vodotěsné LED pásky, které lze použít jako světelné lišty na terase nebo zabudované v cestách. „Rozmanitý sortiment těchto produktů poskytuje v naší nabídce například značka FLAIR. I zahradní světlo je však nutné vybírat velmi uvážlivě. Zamezte tomu, aby jej bylo příliš mnoho. Unavuje to oči, a navíc kontury zahradních prostor ztrácí na efektu,“ upozorňuje Zlatko Slebodník, specialista na osvětlení z Hornbachu.

 

 

Více informací najdete na: www.hornbach.cz

Komerční prezentace

Zahrada dle vašich představ