Pojištění vozidla online: Proč využít kalkulačku?

Rubrika: Market

Česká republika není jediným státem, kde je pojištění auta vyžadováno povinně pro každého majitele. Povinné ručení totiž odpovídá za škody, které můžete při jízdě způsobit ostatním účastníkům, ať už na majetku nebo na zdraví. Toto jednoduché opatření v případě nehody zajistí, že nikdo neodejde bez náhrady a poškozeným účastníkům bude zajištěna možnost opravy a péče o zdraví.  

Náklady, které se vám do budoucna vyplatí

Nyní vás možná napadá, že jde o zbytečný výdaj, bez kterého se hravě obejdete. Měsíčně se ovšem nejedná o vysoké částky. Pojištění auta ale zajistí, že v případě zavinění nehody nebudete muset platit milionové sumy. Během jízdy můžete způsobit nehodu jak s řidičem automobilu, tak s motorkářem nebo třeba s řidičem jiného motorového vozidla. Když navíc způsobíte hromadnou nehodu bez povinného ručení by šly všechny výdaje na vás, společně s pokutou za to, že jste neuzavřeli povinnou pojistku.

Ochrana všech účastníků provozu

Buďte zodpovědní a myslete při jízdě také na ostatní. Pokud nehodu zaviní někdo jiný a způsobí vám škodu na majetku nebo zdraví, uhradí vám jeho pojišťovna veškeré náklady na opravu vozidla i uzdravení. Pojištění vozidla můžete zvolit v základním balíčku, který je u mnoha pojišťoven podobný, ale také v nadstandardní výbavě společně s asistenčními službami. Díky nim vyřešíte problémy na silnicích mnohem rychleji a nemusíte se obávat, že byste na něco zapomněli.

Havarijní pojištění pro další komplikace

Kromě vámi zaviněných nehod vás ale na silnici mohou potkat i další úskalí. Při parkování na venkovním stání se často lidé obávají vandalismu, odcizení nebo poškození vlivem přírodních vlivů. Kroupy, bouřka, pád stromu nebo poškrábání klíčem od kolemjdoucího už vám nemusí dělat starosti. Stačí si jen k povinnému ručení sjednat ještě havarijní pojištění, které vám pomůže s náhradou majetku, pokud dojde ke škodě. Pojištění auta online navíc sjednáte za pár minut a výrazně na něm ušetříte, jelikož vám online nástroj pomůže vše přehledně srovnat.

Jak vybrat nejvýhodnější povinné ručení?

Stále přemýšlíte, jaké konkrétně se vám vyplatí pojištění auta? Kalkulačka vám s pomocí jednoduchých a jasných filtrů pomůže. K povinnému ručení je třeba znát technické údaje o vozidle a dále doplnit údaje o řidiči. Pojišťovny podle těchto kritérií posuzují výslednou cenu produktu, která se ale stejně může u konkurence lišit. Srovnání, které byste prováděli sami by vás stálo velké úsilí a mnoho času, proto je kalkulačka vhodným nástrojem, který udělá práci za vás. 

Když svůj automobil půjčíte

Jakmile se stanete majitelem motorového vozidla, odpovídáte za něj i ve chvíli, kdy jej neřídíte, ale například půjčíte některému ze svých blízkých. Pokud tedy spoléháte na to, že si povinné ručení nesjednáte, jelikož neřídíte, děláte chybu. Pokud nehodu způsobí jiný řidič, avšak ve vašem vozidle, odpovědnost jde stále za vámi a vás mohou čekat i milionové výdaje. Do těch se započítává úhrada všech zdravotních výdajů poškozenému, náhrada majetku, ale také pokuta, která plyne ze skutečnosti, že byste povinné ručení nesjednali. 

Komerční prezentace

Pojištění vozidla online: Proč využít kalkulačku?