Posezonní servis ušetří čas i peníze

Rubrika: Market

Letošní sekací sezona byla skutečně mimořádná. Poměrně časté deště a pak zase slunce způsobily, že se tráva musela sekat dokonce i několikrát týdně. Sekalo se od dubna až do těchto dní. Zahradní technika, ať už sekačky, traktory nebo křovinořezy, byly vystaveny mimořádné zátěži. Jak je před zimou ošetřit a nachystat na další sezonu?

Zabrat během jara, léta i podzimu dostaly motory, filtry, převodovky, nože, ložiska, převodovky a další součásti strojů. A proto je potřeba, aby dostaly prvotřídní péči v podobě posezonního servisu.

Každý stroj by se měl v první řadě dokonale vyčistit. U sekaček či traktorů je potřeba vyměnit olej, zkontrolovat filtry, vyčistit je, případně vyměnit.

Čas na údržbu

Někteří šikovnější uživatelé sami zvládnou nabrousit nůž, ale problém už může nastat s jeho vyvážením, což je hodně důležité pro optimální sekání. Na tuto činnost už je lepší navštívit autorizovaný servis, stejně jako například na opravu a seřízení pojezdu či veškeré operace v motoru.

Když chcete mít jaro bez starostí, je dobré myslet na servis právě nyní. „Hlavní výhodou je bezstarostná příprava stroje na novou sezónu. Na podzim je méně důležité, jak dlouhou dobu stráví v servisu, protože ho po sezoně nepotřebujete. Dostanete ho zpátky po zevrubné prohlídce i kompletní údržbě opět v plné kondici a na jaře už nemusíte nic řešit,“ vysvětluje expert na zahradní techniku Filip Werner ze společnosti Mountfield.

Posezonní servis je nejlepší provádět tam, kde jste stroj koupili. Máte jistotu, že vaší sekačce, traktoru, bubnovce, kultivátoru, křovinořezu nebo pile stoprocentně rozumějí a mají na daný stroj všechny náhradní díly, pokud je potřeba nějaký vyměnit.

Výhodné podmínky

Servis v tomto období se může vyplatit i z finančního hlediska. Třeba v Mountfieldu bude od října probíhat akce Posezonní prohlídky zdarma. A co taková prohlídka zdarma obnáší?

Například u benzinové sekačky s pojezdem jde o kontrolu vzduchového filtru, stavu hladiny oleje, zapalovací svíčky, funkce bezpečnostní brzdy, zkoušku těsnosti spalovacího prostoru, kontrolu otáček motoru, žacího ústrojí, uložení kol, kontrolu a dotažení šroubových spojů, klínového řemene, pojezdu a ovládacích prvků.

„Naše společenství nájemníků si před několika lety koupilo za společné peníze benzinovou sekačku na trávník před naším bytovým domem. Po každé sezóně jsme jí vozili na servis do Mounfieldu a s údržbou jsme pokaždé moc spokojení právě i díky tomu, že prohlídka byla zdarma. Ušetřili jsme tak společné peníze,“ říká pětačtyřicetiletý Petr z nevelké středočeské obce.

Za zvýhodněných podmínek pak servisní technici provedou případnou údržbu a slevy jsou i na motorový olej a náhradní díly. Oproti servisu v běžné sezoně ušetříte dost peněz. Po náročné sekací sezoně, jako byla ta letošní, se vyplatí svěřit stroj do rukou profesionálů. A na jaře budete bez starostí.

Komerční prezentace

Posezonní servis ušetří čas i peníze