Modelářství, kreativita a umění v Letňanech

Rubrika: Market

Největší souběh akcí pro zábavu a volný čas v České republice se bude konat od čtvrtka 17. do neděle 20. října 2019 na výstavišti PVA EXPO PRAHA. Kluky a chlapy láká největší modelářská show u nás – veletrh MODEL HOBBY. Souběžný veletrh KREATIVA zve naopak ženy, aby se nechaly inspirovat. A milovníci výtvarného umění si přijdou na své na výstavě ART SALON. Pojďme se podívat na jednotlivé akce podrobněji

MODEL HOBBY

Letos je to přesně 20 let, co se veletrh MODEL HOBBY konal poprvé na výstavišti v Praze Letňanech. Ale veletrh je jednou z nejstarších modelářských akcí v Evropě a jeho historie sahá až do roku 1992, kdy se konal první ročník v Paláci u Hybernů. Téměř 30 let díky MODEL HOBBY získávají zájemci o modelářský koníček přehled o tom, co je na trhu za novinky a jaké jsou trendy. Ovšem velkým lákadlem je rozsáhlý doprovodný program – na žádné jiné akci v ČR neuvidíte tolik modelářských odborností na jednom místě. Stovky RC modelů aut, lodí, kamionů či tanků – a to nejen k zakoupení, ale i vyzkoušení. Ano, na většině ploch doprovodného programu je možné si zapůjčit RC model a vyzkoušet si jej. Chcete řídit expediční speciál, plout s lodičkou, nebo se naučit driftovat jako profesionálové? Vše je na MODEL HOBBY možné! Letošními lákadly pak bezesporu budou RC modely vojenské techniky. Jak v „klasickém“ měřítku 1:16, tak i v „obřím“ měřítku 1:6. Už jste třeba viděli osm metrů dlouhý obrněný vlak (viz foto), který letos bude jezdit po 40 metrech kolejí? Ne? Tak na MODEL HOBBY to uvidíte. A nejen to…

KREATIVA

Veletrh kreativní tvorby KREATIVA je orientován spíše na něžnou část populace. Hlavním tématem bude letos sítotisk, linoryt a také fototransfer. Věděli jste, že si stačí vytisknout svou fotografii na laserové tiskárně a jednoduše přenést třeba na tričko? Pokud ne, tak určitě musíte na workshop, kde se vše naučíte. Na veletrhu KREATIVA bude hodně dílniček a workshopů, kde si můžete vyzkoušet různé techniky tvoření, nebo tam můžete „odložit“ své potomky (alespoň se vzdělají) a vyrazit na nákupy – ručně vyráběné zboží, pravá jablonecká bižuterie, potřeby pro tvoření a další nezbytnosti, třeba i ty vánoční! Udělejte si radost, nebo rovnou nakupte na Vánoce. Originální dárek vždy potěší.

ART SALON

Modelářství, tvoření… Najdou se ovšem tací, kteří chtějí své domovy ozdobit originálními uměleckými díly. A přesně pro ty je výstava výtvarného umění ART SALON. Obrazy, sochy a další umělecké předměty budou prezentovat čeští umělci. Výstava ale není pouze o „koukání“, je prodejní a můžete si tak pořídit originální dílo přímo od jeho autora!

Chcete-li se dozvědět více o tom, co který projekt nabízí, určitě sledujte jejich Facebookové profily. Navštívit můžete také webové stránky, centrálním rozcestníkem je adresa www.zabavaprocelourodinu.info.

Tak nezapomeňte – 17. až 20. 10. 2019 v pražských Letňanech – přijďte a nechte se inspirovat!

Komerční prezentace

 

Uložit

Uložit

Modelářství, kreativita a umění v Letňanech