Chcete mít krásný a zdravý trávník? Dopřejte mu vertikutaci!

Rubrika: Market

A teď na velice aktuální téma: Přemýšlíte, jak se letos postarat o krásně pěstěný, perfektně udržovaný trávník? Asi ano, kdo by se také spokojil s řídkým, nažloutlým, vysušeným a místy zapleveleným porostem? Že trávník pravidelně sekáte, rozhodně stačit nebude!

Zásadním krokem ke krásné a zdravé trávě již teď na jaře provedená vertikutace. Bez vertikutace může zplstnatělá vrstva trávy vytvořit na zahradě i několik centimetrů silnou nepropustnou vrstvu, která trávník doslova dusí. Takto oslabený porost je pak extrémně ohrožený houbovými chorobami nebo plísní. Žádné obavy, i zde pomohou stroje.

Vertikutátory jsou osazeny noži ve svislé pozici (z angl. vertical cut – svislý řez). Ty šetrně nařezávají travní drny, a trávník tak provzdušňují a zpřístupní ho živinám, vzduchu, vláze i slunci. Drny pak snadno odnožují a porost houstne. Prořezávání provádíme po prvním sekání (březen / duben) pro regeneraci trávníku po zimním spánku a po posledním sekání (září / říjen). Vertikutační pružiny pak z povrchu odstraňují starou travní plsť, odumřelé zbytky, mech a veškerý odpad, který do krásného trávníku nepatří. Vyčesávání a provzdušňování během celé sezóny. Odměnou bude zdravý a sametově hustý porost.

Po provedení vertikutace se budete nejspíš divit, co vše bránilo vašemu trávníku v zásobování živinami, vodou a přístupu vzduchu i slunečním paprskům.

Při výběru vertikutátoru je důležité si uvědomit, jak velkou travní plochu budeme strojem ošetřovat.
V případě menších až středně velkých trávníků a dostupné elektrické zásuvky je vhodné zvolit vertikutátor elektrický. Ty jsou lehčí, tišší, skladnější, velmi snadno se s ním manipuluje a také jsou méně náročné na údržbu.

Elektrický vertikutátor Patriot S 1600 je vybaven dvěma snadno výměnnými válci s noži nebo pružinami a centrálním nastavením hloubky vertikutace. Více na www.mountfield.cz

Benzinové stroje jsou optimální na úpravu velkých ploch. Spolehlivě zvládnou práci i v členitějším terénu. Díky silným benzinovým motorům jsou výkonnější a mají větší záběr. Šetří díky tomu také čas, protože pracují rychleji.

Benzinový vertikutátor MVP 40 G má robustní šasi z ušlechtilé oceli, osazen kladívkovými noži a je tak nezdolným pomocníkem na velkých a členitých travních plochách. Více na www.mountfield.cz

Akumulátorová technologie je rychle se rozvíjejícím trendem i v oblasti zahradní techniky. 1 AKU baterii můžete tak můžete využívat pro celou řadu strojů. Součástí vaší výbavy tak může být také efektivní a elegantní AKU provzdušňovač.

Krásný a zdravý trávník je jedním z podstatných prvků, které dělají z našich zahrad ideální místo pro relax, meditaci, setkávání s rodinou i přáteli. Vertikutace je velmi snadnou činností, která trávníku výrazně prospěje a ke všemu některý ze základních modelů elektrických vertikutátorů můžete pořídit již za méně než 2 tisíce korun.

Více o vertikutátorech na www.mountfield.cz

Komerční prezentace

Chcete mít krásný a zdravý trávník? Dopřejte mu vertikutaci!