Co potřebuje každá jarní zahrada

Rubrika: Market

Zima už nám dává pomalu své sbohem a na dveře klepe jaro. Půda se probouzí ze zimního spánku a je zapotřebí ji dopřát ozdravnou péči. A nejen půdě, ale i trávě, keřům, květinám a i zeleninovým záhonkům.

Zde je několik tipů na kvalitní substráty a hnojiva a jejich užití:

Pro každou zahradu

 

Foto: Mountfield

Univerzálně použitelný zahradnický substrát pro výsadbu a přesazování květin do truhlíků, pro mobilní zeleň či na výsadbu zeleniny, stromů a keřů. Urychluje tvorbu kořenového balu, přispívá k zadržování vláhy a zlepšuje zásobování rostlin vodou. Substrát je zdrojem všech základních živin a mikroprvků na první období růstu, díky čemu je vhodný do skleníků.

 

Foto: Mountfield

Cererit originál je oblíbené a generacemi prověřené hnojivo k základnímu hnojení i přihnojení rostlin na celé zahradě. Ideální pro výživu ovoce, zeleniny a okrasných rostlin. Cererit originál je bohatý na všechny základní živiny a stopové prvky, působí ihned po rozhození kolem rostliny a vydrží v půdě až 2 měsíce. Díky své formě se výborně aplikuje.

 

Foto: Mountfield

Kravský hnůj je organickým hnojivem vyrobeným z kravského hnoje a separované kravské kejdy. Peletovaná forma hnojiva usnadňuje manipulaci a aplikaci, neobsahuje klíčivá semena plevelů a živiny se z hnojiva uvolňují postupně. Hnůj zvyšuje podíl humusu v půdě a přispívá k vyšší úrodnosti

Pro květiny

Substrát pro muškáty, 40 l

 

Foto: Mountfield

Substrát pro muškáty je skvělou volbou pro pěstování a přesazování muškátů a jiných balkonových rostlin. Podporuje násadu nových květů, zajišťuje optimální provzdušnění kořenového balu a rovnoměrně zásobuje rostliny vodou. Obsahuje vybrané druhy rašelin a vyzrálý kompost, které dodávají bohaté živiny. Substrát je vhodný i do samozavlažovacích truhlíků.

 

Foto: Mountfield

Speciální substrát pro pokojové rostliny je ideální volbou pro kvetoucí i nekvetoucí pokojové rostliny. Substrát je obohacený živinami a stopovými prvky pro první týdny růstu, zaručuje optimální provzdušnění kořenového balu a má velmi dobrou nasákavost.

 

Foto: Mountfield

Kapalné hnojivo balkon je vhodné pro všechny druhy muškátů, begonií a balkónových květin – petunie, verbeny, fuchsie, lobelie a další. Má rychlý hnojivý účinek, podporuje růst a tvorbu nových květů a je vhodné po celou dobu vegetace.

Pro ovoce a zeleninu

 

Foto: Mountfield

Cererit hobby pro zeleninu je ideálním zdrojem významných živin pro všechny druhy pěstované zeleniny. Výrazně podporuje zdravý růst a vzhled zeleniny a přispívá k bohaté a chutné úrodě.

 

Foto: Mountfield

Cererit pro jahody dodává veškeré živiny pro jahody, drobné ovoce a ovocné stromy v průběhu vegetace. Zajišťuje bohatou násadu květů a následně chutné a šťavnaté plody. Kombinované složky hnojiva účinkují jak okamžitě, tak až po dobu 2 měsíců. Hnojivo má granulovanou formu pro snadnou aplikaci.

 

Foto: Mountfield

Cererit pro brambory je speciálně připravené hnojivo přesně pro potřeby pěstování kvalitních brambor. Zabezpečí zdravý vývoj hlíz až do sklizně, bohatý obsah živin přispívá k výnosnosti úrody a zvyšuje odolnost brambor při skladování. Hnojivo působí v půdě až 2 měsíce.

Pro trávník

 

Foto: Mountfield

Trávníkový substrát je vhodný k použití především při zakládání nových travních ploch, ale i při opravách, obnovách a dosetí stávajících trávníků. Je připraven z vytříděné jemné rašeliny, prosetého a tříděného písku, mletého dolomitického vápence a je obohacen hnojivem se základními živinami.

 

Foto: Mountfield

Speciální a velmi účinná regenerační trávníková směs 3v1 je určena k urychlení obnovy travních ploch například po vertikutaci, ale také po skončení jakýchkoliv terénních úprav, které narušily váš trávník.
Obsahuje vše, co váš trávník potřebuje k rychlé regeneraci a nastartování intenzivního růstu travní porost: skvěle klíčící směs travních semen, přírodní zeolit a kvalitní přírodní organické hnojivo.

 

Foto: Mountfield

Trávníkové hnojivo jaro-léto je výbornou volbou pro jarní vydatné hnojení, základní vyhnojení půdy před založením trávníku i přihnojování trávníků v průběhu roku. Obsahuje vysoký podíl dusíku pro bujný růst trávy a zároveň pro výrazné omezení růstu mechů a plevelů. Hořčík obsažený v hnojivu dodá trávníku sytě zelenou barvu, hnojený trávník lépe regeneruje, obnovuje svoji listovou plochu a zlepšuje svůj celkový vzhled. Hnojivo má granulovanou formu pro snadnou aplikaci.

 

Foto: Mountfield

Dusíkaté hnojivo Mech Stop s vysokým obsahem železa je vhodné pro všechny typy trávníků. Železo dodává trávníku sytě zelenou barvu a výrazně omezuje růst mechů. Hnojivo se aplikuje rozhozem na suchý travní porost na jaře a po sečení.

 

Foto: Mountfield

Travní směs Park je ideální směs pro veškeré parkové plochy a reprezentativní zahrady. Směs travních odrůd vhodných pro středně a mírně zatěžované plochy, zahrady rodinných domů, reprezentativní plochy a okrasné trávníky. Výsledkem je hustý a sytě zelený trávník nižšího vzrůstu a pomalejšího růstu. Tato směs vyniká rychlou klíčivostí a je vhodná pro všechny typy půdy. Jasná volba všech milovníků dokonalého pažitu. V nabídce taky v 2,5 kg a 10 kg baleních.

Více informací na www.mountfield.cz

Komerční prezentace

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Co potřebuje každá jarní zahrada