Sjednoťte hliníkový plot a pergolu u vašeho domu. Nadčasově a hlavně bezúdržbově

Rubrika: Market

Už je konečně jaro a každému z nás se chce trávit stále více času venku. Začíná být krásně a ve vzduchu je pomalu cítit příslib léta. Práce na zahrádce, relaxace s knihou na terase a grilování s přáteli, to jsou přesně ty příjemné chvilky, na které už brzy přijde čas. Jak si ale zařídit zahradu tak, abyste čas v ní mohli trávit jen příjemně a nemuseli se obtěžovat úmornou péčí o plot a pergolu?

Ať žijete v rodinném domě dlouho, právě jste se nastěhovali, nebo si svůj sen teprve plánujete a stavíte, poradíme vám s vyladěním exteriérových prvků domu k dokonalosti.

Tipy pro moderní bydlení a zahradu

Nevkusné slátaniny stylů a materiálů nikdy nebyly v módě. Každý dům nese charakteristické prvky, které když se dobře sladí, konečný výsledek pozvedne vzhled celého exteriéru. Výběr těchto prvků a jejich barev není jednoduchý. V první řadě je důležité, aby se vše líbilo vám a lidem, kteří budou v domě trávit čas.

Grilování s přáteli může zkomplikovat špatné počasí. Vyzrajte na něj s pergolou! Zdroj: sunsystem.cz

Barvy a materiály

V zásadě je dobré mít na fasádě dvě barvy, které spolu tvoří kontrast a tím se vhodně doplňují. Hlavní bývá barva fasády a druhotná barva doplňků na domě jako jsou okapy, okna, dveře, pergoly, ploty a podobně.
Tento kontrast dodává duši celé stavbě. Nezapomeňte na další doplňky a rostliny či keře. Ty styl vašeho domu dokonale podtrhnou a dodají mu jedinečnost.

Prvky domu

Při plánování zahrady a okolí je potřeba mít vše dobře promyšlené. Praktičnost je důležitá, přeci jen budete zahradu léta užívat. Také jde o to, aby vám vše dlouho vydrželo a nemuseli jste to každý rok předělávat. Myslete nejen na současný trend, ale i na budoucnost. Prvky jako plot, dláždění či pergola mohou u domu zůstat desítky let.

Nadčasové materiály

Především u oplocení a podobných prvků se vyplatí mít trvanlivé materiály, které odolají nepřízním počasí. Jedním z nich je hliník. Hliník má jasnou výhodu v tom, že nepodléhá korozi a je bezúdržbový, tedy se nemusí znovu natírat.

Myslete na bezúdržbovost

Výhodou hliníkových pergol a plotů je stejně tak bezúdržbovost. Ploty a pergoly z hliníku jsou pevné a opatřené kvalitním práškovým lakováním. Takové ošetření pak zajistí, že zůstanou stále hezké. Není potřeba do nich více investovat, natírat je, či se o ně jinak speciálně starat.

Sjednoťte si styl oplocení zahrady s pergolou

Hliníkové ploty, které nezestárnou

Vyrábějí se v různých provedeních a jakmile do nich jednou investujete, vydrží vám po generace. Lze si vybrat z různých barev, designů a povrchových úprav. Od vzhledu dřeva přes žulu až po karbon. Také existují průhledná a neprůhledná provedení hliníkového oplocení.

Hliníkové oplocení se vstupní brankou a vjezdovými bránami v designu RAND v barvě RAL8003 od české značky NOVAVISIO. Zdroj: novavisio.cz

Provedení hliníkových plotů

  • designový plot
  • okenicový plot
  • moderní lamelový plot
  • hliníkový plaňkový plot
  • vzhled jako slunolam
  • moderní a neprůhledný
  • kombinace skla a hliníku
  • plot s prázdným rámem na vsazení skla či jiného libovolného materiálu

Kompletní nabídku plotů včetně bran a branek naleznete na webu společnosti Novavisio, která se na výrobu hliníkových plotů specializuje. Jedná se o českou výrobu. Na ploty dostanete automaticky pětiletou záruku a nabídku pro vás vypracují zdarma.

Dodací lhůta hotového plotu bývá obvykle 8 týdnů. Cena plotu, který již nikdy nebudete muset natírat, je samozřejmě o něco vyšší než u plastových či dřevěných plotů. Vzhledem k životnosti je ale rozhodně výhodnější.

V základu je na výběr z patnácti barev a povrchových úprav práškovou barvou Tiger. Možností jsou i speciální úpravy jako dřevěný vzhled s technologií Decoral, nebo různé typy kamenných či i kovových vzhledů. Samozřejmostí jsou nerezové pevné spoje.

Speciální příplatkové barvy a provedení hliníkových plotů, které si můžete vybrat u společnosti Novavisio. Zdroj: novavisio.cz

Celý rok pod hliníkovou pergolou

Znepříjemňují vám rozmary počasí zahradní odpočinek a grilování s přáteli? Nejlepší recept na sladění oplocení s domem je přidat k domu pergolu ve stejné povrchové barvě a úpravě jakou má plot. S moderní hliníkovou pergolou získáte ochranu před sluncem, deštěm i sněhem. A navíc dodáte vaší zahradě šmrnc. Vybrat si můžete z různých typů a barev.

Simona Krainová si s rodinou užívá posezení pod hliníkovou bioklimatickou pergolou PLACEO. Moderní vzhled terasy pak skvěle doplňuje oplocení v designu RAND. Oba produkty jsou české výroby. Zdroj: sunsystem.cz

Typy hliníkových pergol

1. pergoly s naklápěcími lamelami (bioklimatické)
2. pergoly s posuvnou střechou
3. pergoly s pevnou střechou
4. pergoly s rolovací střechou
5. přístřešky pro auto

Hliníkové pergoly, které instaluje Sun System, jsou vyrobeny z extrudovaných hliníkových profilů a jejich povrch je ošetřen vypalovanou práškovou barvou, podobně jako u hliníkových plotů od Novavisio.

U všech typů hliníkových pergol je pak důmyslně vyřešen odtok vody a také k nim lze přidat celou řadu příslušenství. Například LED světla a elektrické infrazářiče či elektricky ovládané rolovací střechy a stěny na zimní užívání pergoly.

Nejmodernější pergoly jsou tzv. bioklimatické. V České republice je vyrábí například společnost Alaris. O výhodách bioklimatických pergol si můžete přečíst v našem magazínu Pěkné bydlení.

Boční zasklení pergoly proti nepřízním počasí. Zdroj: sunsystem.cz

Komerční prezentace

Uložit

Uložit

Uložit

Sjednoťte hliníkový plot a pergolu u vašeho domu. Nadčasově a hlavně bezúdržbově