Keramická dlažba nabízí krásný design a dokonalou symbiózu s podlahovým vytápěním

Rubrika: Market

Máte doma podlahové topení a přemýšlíte, jakou podlahovou krytinu zvolit? Nejlepším řešením bude keramická dlažba, která má vysokou tepelnou vodivost a postará se o rovnoměrný přenos tepla. To ale není vše. Díky keramické dlažbě budete mít v chladnějších měsících nejen nohy v teple, ale obdivovat budete moci také její krásný design. Vybírat lze třeba z imitací dřeva, kamene či mramoru, které jsou nerozeznatelné od pravých přírodních materiálů. Keramická dlažba má navíc velmi dlouhou životnost a snadno se udržuje.

Líbí se vám podlahy ze dřeva, kamene či mramoru? Podlahy z pravých přírodních materiálů mají různou tepelnou vodivost. Některé typy kamene ji mají vynikající, mramor dobrou, ale pomaleji se zahřívá a dřevo velmi nízkou. Keramické dlažby však mají tepelnou vodivost vynikající a s podlahovým vytápěním si rozumí perfektně. Obzvlášť vhodná je kombinace s tepelným čerpadlem jako zdrojem energie. A vůbec nesejde na tom, zda zvolíte design kamene, mramoru či dřeva. Dlažba může být vytápěna na 29 °C nebo i více, což poskytuje vysoký tepelný výkon až 200 W/m².

I takovýto krásný design může mít dlažba z keramiky. Na obrázku je imitace mramoru s názvem Posh.

Keramickou dlažbu, která vypadá jako pravé dřevo, obdivují hosté penzionu

Pro vynikající tepelné vlastnosti keramické dlažby se nadchli i majitelé Penzionu Kůlna v Jedovnicích v Moravském krasu. U společnosti M.B.KERAMIKA, která má jednu z nejširších nabídek keramických dlažeb na našem trhu, si vybrali dlažbu v imitaci dřeva s názvem Atom Wood. Ta se stala dominantou přízemí a koupelen na pokojích, kde je podlahové vytápění. V koupelnách je dlažba položena i na stěně jako obklad.

Inspirace. Dominantou koupelen penzionu je dlažba imitující dřevo.

V jiných částech interiéru, a také na fasádě penzionu, je použito pravé dřevo. Jako pravá dřevěná podlaha však může vypadat i keramická dlažba v designu dřeva, o čemž svědčí i reakce návštěvníků penzionu. „Hosté se mě často ptají, co je to v koupelně a v přízemí za dřevo. Když jim řeknu, že je to dlažba z keramiky, jsou překvapeni a vlastně tomu ani nechtějí věřit,“ řekl jeden z majitelů s úsměvem.

Keramická dlažba může vypadat jako dub, buk, pískovec nebo mramor. Designových možností je celá řada

Keramické dlažby mají tedy kromě vynikající tepelné vodivosti i krásný design a jsou nerozeznatelné od pravých přírodních materiálů. A to nejen na pohled, ale častokrát i na dotek svou dokonale propracovanou strukturou.

Z jakých designů dlažeb z keramiky lze vybírat například?

dlažby v imitaci dřeva – dub, buk, olše, třešeň, eben…

Dlažby imitující dřevo jsou nerozeznatelné od pravé dřevěné podlahy. Na obrázku je dlažba Travel.

dlažby v imitaci mramoru – mramory, které se těží v přírodě, jako jsou Calacatta, Pulpis apod., ale také mramory, které se již dnes netěží a představují tak velký luxus za dostupnou cenu, nebo umělecké typy mramorů.

V kolekci s názvem Cosmopolitan se nacházejí také imitace mramorů, které se dnes již v přírodě netěží.

dlažby v imitaci kamene – pískovec, žula, horské a říční kameny…

I takto může vypadat dlažba imitující kámen. Na obrázku je dlažba s názvem Frame.

Spoustu inspirace získáte na dlažby v imitaci kamene a dlažby v imitaci mramoru. Stejně vynikající tepelnou vodivost a různé designy mají také dlažby v imitaci betonu. Na rozdíl od přírodního betonu nemusejí mít jen šedou barvu, ale také třeba zelenou, modrou nebo oranžovou.

Inspirace. Zákaznice M.B.KERAMIKY zvolila do koupelny zelenou dlažbu imitující beton s názvem Lemmy. Nakoupila ji přes online centrum z pohodlí svého domova, veškeré dotazy jí byly zodpovězeny díky chatu, telefonátům a e-mailům.

Řadu dlažeb z keramiky má firma skladem k okamžitému odběru.

Jaké jsou další výhody keramických dlažeb ve srovnání s podlahami z pravých přírodních materiálů?

Snadná údržba. Na rozdíl od podlah z pravých přírodních materiálů, jako jsou dřevo či kámen, nevyžaduje keramická dlažba žádnou speciální péči. Stačí ji vytírat prostředkem na keramickou dlažbu.
Jsou vhodné i do koupelen. Keramická dlažba je vhodná i do míst, ve kterých je vlhko. Jako například do koupelny. Na rozdíl od dřeva samozřejmě nesesychá, ani nenasakuje vodu.
Dlouhá životnost. Keramická dlažba si desítky let zachovává svůj původní tvar a barvu z výroby.

Keramické dlažby v imitaci přírodních materiálů jsou vhodné i do koupelny.

Komerční prezentace

Keramická dlažba nabízí krásný design a dokonalou symbiózu s podlahovým vytápěním