Houpací sítě a houpačky

Zahrada neslouží pouze pro práci, ale je to také místo odpočinku a relaxace. K tomuto účelu vám skvěle poslouží široký sortiment zahradního nábytku a doplňků, díky nim rozhodně nemusíte být nohama na zemi. Houpačky a sítě ocení i vaše děti a vy si na nich výborně odpočinete s knížkou v ruce po práci.

Designové křeslo v ratanovém provedení.

Designové křeslo v ratanovém provedení.

Typ houpaček záleží na možnosti upevnění a na celkové nosnosti. K některým typům se prodávají stabilizační prvky, jiné se zase upevňují ke stavbám či jiným technickým prvkům na samotné zahradě. Při výběru berte v úvahu, pro kolik osob má houpačka a síť sloužit a z jakého materiálu má být. Oblíbené jsou kovové houpačky se zastřešením, designová zahradní houpací křesla vyráběná taktéž se stříškou nebo houpačky pro několik osob ze dřeva. Poměrně zajímavým prvkem jsou závěsná houpací křesla pro jednu osobu, která neudělají ostudu ani modernímu konceptu zahrady. Konstrukce bývá vyrobena z pečlivě ohýbaného dřeva, které je ošetřeno proti dřevokazným houbám a škůdcům. Sedací část pak tvoří prošívané polštáře s potahem. Tato křesla seženete i v ratanovém provedení.

Ekologická bavlna v hlavní roli

Houpačky seženete v mnoha provedeních.

Houpačky seženete v mnoha provedeních.

Mezi tradiční prvky na zahradách patří také houpací sítě vyráběné z tkanin. Jejich výhodou je rychlý úklid a snadná údržba. Na trhu jsou nabízeny v provedení ekologické bavlny nebo z jiných druhů textilií, u nichž výrobci zaručují dlouhou vytrvalost barvy a dobrou kvalitu i po několika vypráních.

FOTO: SHUTTERSTOCK

 

Hledáte kvalitní zahradní houpačku? Vyberte si na www.give.cz/zahradni-houpacky

 

 

Houpací sítě a houpačky

Houpací sítě a houpačky