Popínavé plaménky pro každou zahradu

Popínavé plaménky patří mezi stálice českých zahrad. V tomto dlouhodobě šlechtěném rodu najdete druhy a jejich křížence s různými tvary květů, v nepřeberných barevných kombinacích i odlišného vzrůstu. Pro každou zahradu existuje ideální plamének. Své místo najdou ve venkovské, přírodní i moderní městské zahradě.

Plamének tangutský

Plamének tangutský

V sortimentu plaménků objevíte drobnokvěté druhy s výhony dlouhými i více jak deset metrů. Jejich protikladem jsou naopak velkokvěté hybridy, které na konci jara nebo začátkem léta rozkvetou záplavou velkých květů, ale délkou výhonů nás rozhodně nezaskočí. Pro každou zahradu i pro každý zahradní kout objevíte ten správný plamének. Většina druhů si dobře poradí se slunným i polostinným stanovištěm. Podmínkou ovšem bývá hlubší dobře propustná půda bohatá na živiny. Stejně tak pamatujte, že by měla být půda v okolí kořenů zastíněna vegetací, proto se doporučuje okolí plaménků doplnit trvalkami.


Mohlo by vás také zajímat:

Petrklíče odemykají i léto

Hortenzie, kráska z východu

Podívej, kvetou růže


Vhodné kombinace a použití

Plamének horský

Plamének horský

Plaménky perfektně zakryjí nedostatky zahradních staveb, příjemně doplní stěny zahradního altánu, popnou treláž či pergolu. Skvěle se kombinují s keřovými a pnoucími růžemi. Tento aspekt využívá mnoho světově uznávaných zahradních architektů ve své zahradní tvorbě. Drobné i velké květy se skvěle doplňují s trvalkami i cibulovinami.

Na trhu objevíte …

Clematis alpina – plamének alpský

C. montana – plamének horský

C. tangutica – plamének tangutský

C. vitalba – plamének plotní

C. orientalis – plamének východní

C. campaniflora – plamének zvonkokvětý

FOTO: SHUTTERSTOCK

Popínavé plaménky pro každou zahradu

 

 

Popínavé plaménky pro každou zahradu