Letničky na kamennou zídku

Petúnie

Pro výsadbu do volné půdy zvolte vždy petúnie zahradní – tvoří vzdušnější keře a zůstanou déle pěkné. Na rozdíl od těch převislých nebo surfinií, které jsou velmi husté a ve vlhku zahnívají.

 


Netýkavka

Netýkavky neboli balzamíny mohou růst i na přímém slunci, pokud budete udržovat půdu stále vlhkou. Mezi odolnější kultivary vhodné na záhony se řadí netýkavky Hawkerovy.

 


Ostálka

Ostálky zdobí zahradu květy žlutými až načervenalými či purpurovými, které se tvoří v úžlabí listů stále nové. Rostlina se málo větví, proto ji vysévejte hustěji nebo mezi další letničky.

 


Nevadlec

Této rostlině se lidové říká kohoutí hřeben, a to podle netradičního tvaru květů. Vyžaduje humózní zahradní půdu a dost živin i vody.

 


Thymophylla

Český název Maruška štíhlá se moc neujal, přesto je tato půdopokryvná letnička velmi oblíbená. Snadno se pěstuje a vysadíte-li ji na okraj zídky, množství květů bude pěkně přepadávat dolů.

 


Salvie

Jednoletý druh šalvěje zářivé se prodává jen pod svým latinským názvem salvie. Oproti tradičním kultivarům kvete bíle nebo také červeně. Bude se jí dařit na slunci i v polostínu.

 

Dagmar Cvrčková, foto Shutterstock a profimedia.cz

Letničky na kamennou zídku

Zajímavé