Ovoce trochu jinak

Sklizené ovoce patří nejen do sklepa, ale může se stát součástí krásných dekorací do zahrady i bytu. Anebo potěší vaši pleť. Inspirujte se.

Vinná dekorace

Patrové talíře se v mnoha domácnostech používají k servírování vánočního cukroví, po zbytek roku leží bez využití ve skříňkách. Přitom se mohou stát základem krásné a zároveň jedlé dekorace – stačí sem položit několik hroznů vína a doplnit je květy hortenzie v různých barvách.

 

Rybízové přivítání

Urodilo se vám tolik rybízu, že jste ho přejedení, máte navařený sirup i marmelády a stále jste ho nezpracovali? Vyrobte z něj podzimní věnec na dveře. Na tenký drát připevněte střídavě bobule na větvičkách a jednotlivé zelené listy. Nakonec uvažte mašli na pověšení.

 

Květina, která nestačí zvadnout

Bojíte se, že kytice růží brzy zvadne? Této se to nestane, protože ji dříve sníte. Pět rudých růží a zelenou přízdobu totiž doplňují jablka, kiwi, pomeranč, blumy… Do kytice je uvážete napíchnuté na špejli a vazba bude vypadat lépe, když některé z plodů rozříznete napůl. Třeba kiwi je tak mnohem krásnější a atraktivnější.

 

 

Pohodlné relaxace

Motiv listů a plodů se často objevuje i na bytovém textilu. Protože se brzy okouká, raději volte s tímto vzorem polštáře, deky, povlečení a další doplňky, které snadno vyměníte během roku za jiné.

 

Magdaléna Krajmerová, foto Shutterstock a profimedia.cz

Ovoce trochu jinak