Povrchová úprava dřeva venku s OSMO nátěry je přírodní a má mnoho výhod pro Vás i pro dřevo

Firma OSMO byla první firmou, která dokázala spojit výhody olejů a vosků a tyto namixovala tak, aby tvořili dokonalou povrchovou úpravu dřevu. Firma OSMO vyrábí tento druh nátěru již 50 let a z toho 19 let distribuuje své výrobky do České a Slovenské republiky prostřednictvím firmy AU-MEX s.r.o. V každém regionu v České republice se nachází autorizovaný OSMO distributor a na www.au-mex.cz naleznete adresy všech distributorů v České republice.

OSMO výrobky jsou známé především díky důkladnému zpracování a kvalitě, která se projevuje dlouhou dobu v exteriéru.

Všechny výrobky nabízí OSMO s motem „ ve tvaru a barvě „ což znamená s vysokými technickými nároky na kvalitu a s barvami, které jsou čistě ekologické. Jako jeden z mála výrobců kompletuje OSMO svůj zušlechťovací řetězec s barvami a povrchy v rámci svého vlastního vývoje a vlastní výroby. Nátěrové hmoty patří mezi komodity, které jsou přísně sledovány z důvodu jejich nezávadnosti a šetrnosti k životnímu prostředí. Všechny výrobky OSMO splňují veškerá kritéria, která jsou platná pro nátěrové hmoty EN norem. OSMO nátěry a barvy se zakládají na použití přírodních olejů a vosků. Základem jsou :

Všechno dobré z přírody

 

 

 

OLEJ Z BODLÁKU

SÓJOVÝ OLEJ 

SLUNEČNICOVÝ OLEJ

LNĚNÝ OLEJ

PŘESLIČKOVÝ VOSK

CARNAUBA VOSK

Tyto rostlinné suroviny jsou v několika náročných procesech čištěny a zušlechťovány a jsou nezávadné pro lidi, zvířata a rostliny. Použité přírodní barevné pigmenty jsou vesměs povolené k použití v potravinářském sektoru. Tam, kde zpracování a výsledná kvalita neumožňuje se zcela zřeknout rozpouštědel, je v nepatrném množství použit odaromatizovaný lakový benzín, který však splňuje kritéria a požadavky na čistotu dle evropských lékopisů. OSMO nátěry jsou nátěry, které zcela odpovídají nárokům dřeva jako přírodního materiálu.

Výrobky OSMO COLOR řeší komplexně ochranu dřeva jak ve vnitřních tak ve vnějších prostorách. Nabízí výrobky pro použití v interiéru na podlahy, nábytek, stěny a stropy ze dřeva, impregnaci i prostředky na údržbu. Pro použití ve vnějších prostorách naleznete produkty na fasády, zahradní domky, zahradní nábytek, ploty, pergoly a opět veškeré údržbové prostředky.

OSMO COLOR to je kombinace olejů a vosků. Z estetického hlediska můžeme říci, že olej dřevo ztmavuje a zvýrazňuje jeho kresbu. Vosk, který zůstává na povrchu ve formě slabého filmu chrání dřevo proti mechanickému poškození. Tento nátěr je elastický a prodyšný což umožňuje dřevu dýchat. Dřevo s tímto typem nátěru olej – vosk je vnímáno jako velice přirozené a to hlavně proto, že mezi člověkem a dřevem není žádná jiná studená vrstva.

V posledních letech velmi zásadně stoupá zájem investorů a architektů o dřevěné fasády, dřevěné terasy a dřevěné prvky vůbec. Důvodem není pouze zajímavý vzhled tohoto materiálu, ale především jeho vynikající tepelně izolační vlastnosti. Použití dřeva na fasádě výrazně snižuje součinitel prostupu tepla a tak umožňuje výstavbu podstatně nižších stěn. Dřevo však musí být i správně ošetřeno a každá dřevina, kterých je na trhu od klasických evropských dřevin až po dřeviny tropické se liší svými vlastnostmi a liší se i způsob jejich ochrany.

Veškeré informace o OSMO nátěrech získáte na adrese www.au-mex.cz a v sekci „ kontakt„ si najděte Vašeho OSMO autorizovaného prodejce ve Vašem regionu.

výhody oleje CZ_neu

 

Vyhlídková věž pod Tokajem – Osmo WR + Ochranná glazura Cedr

 

 

Terasa REALDECK Massaranduba 21 x 145 mm, natřeno s OSMO Massaranduba olej č. 014

Terasa REALDECK Massaranduba 21 x 145 mm, natřeno s OSMO Massaranduba olej č. 014

Grand hotel Kempinski na Štrbskom plese vo Vysokých Tatrách 5.

Grand hotel Kempinski na Štrbském plese ve Vysokých Tatrách

Grand hotel Kempinski na Štrbskom plese vo Vysokých Tatrách 1.

Grand hotel Kempinski na Štrbském plese ve Vysokých Tatrách

Komerční prezentace

 

Povrchová úprava dřeva venku s OSMO nátěry je přírodní a má mnoho výhod pro Vás i pro dřevo