Příprava na jaro

Rubrika: Tipy

Už se také nemůžete dočkat jara? Využijte čas do začátku sezony a vybavte se vším, co budete na zahradě potřebovat. Inspirovat se můžete našimi tipy.

Travní směs OBNOVA®

Travní směs OBNOVA®

Travní směs OBNOVA®

Tato travní směs je ideální k dosetí a rychlé regeneraci poškozených a zničených míst v dříve založených trávnících parků, zahrad a sportovišť. Složení směsi umožní rychlé oživení vašeho trávníku s následným plným zapojením. Půlkilogramové balení vystačí na dvacet metrů čtverečních travní plochy. Více informací najdete na www.aros.cz v sekci Obchod.

Náš tip: Vyzkoušejte také travní směs OBNOVA® 2 in 1 s trávníkovým hnojivem, jejíž jedinečné složení vám umožní rychlou regeneraci okrasných, ale i zátěžových

Masité rajče vhodné do salátů

Masité rajče
vhodné do salátů

Masité rajče vhodné do salátů

Užijte si úžasnou chuť rajčat ‘Beefsteak’, která mohou jednotlivě vážit až 400 g! Budete-li jejich semena vysévat časně zjara, prodloužíte rostlinám vegetační období a zvýšíte výnos na maximum. Tato odrůda je navíc vysoce odolná proti nemocem. Více informací najdete na www.bakker-cz.com.

Zdravá tykev olejná

Zdravá tykev olejná

Zdravá tykev olejná

Odrůda ‘Olga’ poskytuje velké množství olivově zelených semen, která jsou bez slupky, takže je můžete pohodlně konzumovat. Dýňová semena obsahují vitaminy A, D, E a skupiny B a jsou velice bohatá na zinek. Dále obsahují selen, železo, draslík, vápník, fosfor a hořčík. Tyto látky mají výrazný vliv na vaše zdraví – snižují cholesterol, vysoký tlak a působí jako prevence i podpůrná léčba při zbytnění prostaty. Rovněž zpevňují nehty a vlasy. Nákup osiva je možný u prodejců firmy Moravoseed CZ, a. s., nebo na www.moravoseed.cz v sekci e-shop.

Travní semena Fami ly & Fun

Travní semena
Fami ly & Fun

Travní semena Fami ly & Fun

Novinkou na trhu jsou travní semena obalená hydrogelem technologií WASP (proces absorpce vody semeny). Tento unikátní postup poskytuje semenům dodatečnou vláhu a živiny od začátku jejich růstu. Obsažené absorbenty vody zajišťují osivu permanentní vlhkost a díky tomu i rychlou a spolehlivou klíčivost. Tato dodatečná vláha pomáhá semenům zvláště v období sucha. Proces povrchové úpravy semen a složení směsi řadí toto osivo mezi špičkové produkty nejvyšší kvality. eshop.oslavan.cz

CONAVIT – hnojivo bez chemie

CONAVIT
– hnojivo bez chemie

CONAVIT – hnojivo bez chemie

K pěstování rostlin přírodním způsobem vám pomůže hnojivo Conavit, které bylo certifikováno českou firmou Biokont CZ, s. r. o., jako přípravek pro ekologické zemědělství. Obsažené živiny se uvolňují do půdy v průběhu celé sezony, stačí tedy jedna aplikace a rostliny dostávají průběžně všechny potřebné látky ke svému růstu a bohaté plodnosti. Hnojivo je výborné i v kombinaci s mykorhizními přípravky a nejlépe ho oceníte při pěstování zeleniny a ovoce.

Kolekce MAXI – na velikosti záleží

Kolekce MAXI
– na velikosti záleží

Kolekce MAXI – na velikosti záleží

Pro ty z vás, kteří chtějí mít na zahrádce co největší výpěstky, je určena MAXI kolekce osiv Smržické firmy SEMO, a. s. V kolekci najdete osivo hrachu ‘Aldreman’ s lusky až 12 cm dlouhými, rajčete ‘Homestead’ s plody vážícími až půl kilogramu nebo okurky hadovky ‘Orca F1’ s plody dorůstajícími 40–50 cm. Oblíbené jsou také hybridní papriky ‘Alceo F1’ a ‘Theos F1’, které vám při správné agrotechnice poskytnou plody o velikosti 20 cm. V kolekci je zařazena i mrkev, ve Smržicích vyšlechtěná petržel ‘Atika’, ředkvička, cibule, zelí a tykev ‘Atlantic Giant’. Ta je oblíbená nejen u nás, ale především za oceánem, kde je základem pro soutěže o největší výpěstek. V kolekci jsou i semena pro milovníky květin, například slunečnice ‘Kong F1’ vás přeroste o více než dva metry. Celá nabídka nejen MAXI kolekce je na www.semo.cz.

FOTO: SHUTTERSTOCK A ARCHIV FIREM

Příprava na jaro

Příprava na jaro