Říjnová Flóra je v prodeji!

Rubrika: Tipy

Nové vydání časopisu Flóra na zahradě je ode dneška na stáncích. Začtěte se do něj s chutí, zajímavých témat je víc než dost. Tady je malá ochutnávka:

V říjnové Flóře zavítáme do středních Čech, kde si čtyřčlenná rodina vybudovala divokou, ale velmi chytře uspořádanou zahradu. O návrh se postarali profesionálové z Ateliéru Šteflovi, realizaci vlastnoručně zajistili sami majitelé. Pokud po nespoutané a přirozené zeleni toužíte i vy, dozvíte se, jak výsadbu pojmout, aby nepůsobila jako jeden velký chaos.

Čím osázet okolí zimní zahrady, aby vám nabízela krásný výhled na kvetoucí záhony? Inspiraci vám v rubrice Proměna ukáže zahradní architektka Lucie Peukertová.

Řasokoule už dávno nejsou jen výsadou akvaristů, pěstují se i samostatně, v krásných designových nádobách. Jaké fascinující vlastnosti mají a jakou péči vyžadují, vám prozradí Michal Staněk, jehož firma se může pochlubit vlastní produkcí baby řasokoulí jako jediná v České republice.

Vaše okrasné dýně už začínají uhnívat, ale trochu vás mrzí, že by měly skončit v koši? Proměňte je na dekoraci, která vám vydrží hned několik sezón!

Pomponkovité, třepenité, kulovité, sasankovité… Ať si vyberete kteroukoli odrůdu jiřin, vždy budete stát před otázkou, jak tyto náročné mexické krásky úspěšně pěstovat v našich podmínkách… Vše potřebné pro zahradní „jiřinkománii” se dozvíte na stranách 18 až 23.

V rubrice Novinky a stálice vám tentokrát představíme práce české bioložky Jany Koller, která své bohaté znalosti o rostlinách předává prostřednictvím velkoformátových botanických obrazů.

Máte představu, co všechno musí školkařská firma podniknout, abyste si v zahradnictví mohli koupit stromek nebo okrasnou rostlinu? Nechte si od zkušeného zahradníka Pavla Chlouby vysvětlit, jak to chodí ve školce.

V aktuální Flóře se také dozvíte, jak jde cizokrajná zelenina dohromady s ekologií, které břečťany krásně kvetou nebo jak si udělat zásobu vitaminů na celou zimu.

Náš časopis si můžete zakoupit na www.casopisyknihy.cz nebo v elektronické podobě na www.digiport.cz.

Flora 10/23

Říjnová Flóra je v prodeji!