Sláva, už kvetou!

Sněženky v trávníku a spousta cibulovin v obchodech znamenají, že jaro už je tady. Radost vám udělá květina jedna i více, z nichž si můžete vytvořit dekoraci na stůl nebo ven na terasu.

foto Shutterstock

Více znamená lépe

Stejně jako v záhonu i doma na parapetu nebo na stole cibuloviny lépe vyniknou, pokud jich postavíte vedle sebe více. Nenašli jste ale stejné obaly na květináče a kombinace barevných, puntíkatých a klasických hliněných nevypadá dobře? Ukryjte je do papírových sáčků a doplňte obyčejnou mašlí. Vedle neutrální hnědé výrazné květy hyacintů, tulipánů a narcisů vypadají pěkně.

 

 

foto Shutterstock

 

Recyklujte!

Nejen krása a vůně mohou přilákají pozornost k hyacintům. Pomůže i originální obal na květináč. Nemusí být drahý, vyrobíte ho z plechovky, březové kůry a provázku.

 

 

foto Shutterstock

Jako u babičky

Puget bílých tulipánů bude krásně vypadat ve staré bandasce. Že jste neměli to štěstí a nezdědili po po babičce chalupu s půdou plnou pokladů? Nevadí. Podobné retro doplňky běžně koupíte. A využijete mnohem častěji než jako vázu.

 

 

foto Shutterstock

Krása cibulí

Cibuloviny, hlavně hyacinty, narcisy a tulipány lze pěstovat také jako hydroponie. Potřebujete skleněnou vázu nebo nádobu s vodou, její hladina by měla dosahovat jen ke kořenům, v opačném případě by cibulky uhnily. Oproti pěstování v substrátu narcisy dříve vykvetou, ovšem nemají žádný přísun živin, a tak se nehodí pro další pěstování.

 

 

foto Shutterstock

Modré hyacinty

Modré květy jsou stále u rostlin vzácné. Ne tak u hyacintů. Pokud si jich chcete postavit na stůl či okno více, kombinujte nejvýše dva odstíny nebo volte květy v jednom tónu. A jak to poznáte, když kupujete ještě nerozvité? Podle barvy cibule. Platí, že světlá pokvete bíle, načervenalá červeně a namodralá modře…

 

 

foto Shutterstock

Co se vylíhlo v hnízdě?

Na zahradu a terasu se hodí mix jarních cibulovin a rostlin umístěných v ptačím hnízdu. Jestliže se bojíte, že vám venku ještě pomrznou, nesesazujte je do jedné nádoby, ale nechte je v původních květináčích. Když jedna květina zvadne nebo zmrzne, snadno ji vyměníte za jinou.

 

Magdaléna Krajmerová, foto Shutterstock

Sláva, už kvetou!