Tipy, jak zabavit zvíře venku

Pobyt venku milují, ovšem pouze tehdy, když zde mají zábavu a vyhovující podmínky. Víte, co vaši psi, kočky, ale třeba i slepice na zahradě ocení?

Zavěšené lano

Kočku dovede na dlouhé hodiny zabavit obyčejný provaz. Nemůže však jen tak ležet na trávě a nehýbat se. Pověste ho za větev stromu nebo bidlo a konec nechte splývat až na zem. Kočky si s takovým záhadným nepřítelem náruživě hrají, ani jim v tom nemusíte pomáhat. Pokud čas od času provaz uvedete do pohybu, tím lépe.

 

 

Zábavné agility

Překážkové dráhy zvané agility jsou pro mnoho psů skvělou zábavou a tréninkem tělesné zdatnosti i obratnosti v jednom. A dobře se baví i páníčci. Pokud váš pes miluje kupříkladu proskakování kruhem, proč mu náčiní nepřichystat i na zahradě. Také kladina-houpačka je vděčným vybavením, zabaví psy i děti.

 

Houpačka pro kočku

Kočky milují odpočinek a dovedou si náramně užívat houpačky a houpací sítě, které se přizpůsobí jejich momentální poloze. Když je navíc umístíte tak, aby mělo zvíře pěkný výhled, bude maximálně spokojené.

 

Míček nad zlato

Cokoli, co může pes chytat, lovit a aportovat, mu dovolí skutečně využít prostor zahrady. Běhat jen tak dokola, to není ono. Zato honit se za míčem je ta nejlepší zábava na světě. Můžete použít i fresbee pro psy, lanový uzel a další hračky. Ovšem klasický míček – zvláště pokud dobře padne do tlamky, je tak akorát měkký a pěkně členitý a pískavý – nikdy nezklame.

 

Vonící šanta

Radost kočkám uděláte i tím, že na záhon vysadíte šantu kočičí. Aromatické látky, které kolem sebe šíří, je uvádí přímo do transu. O rostlinu se kočky neustále otírají, předou, vyvolává v nich dokonalou blaženost. A navíc je to bylinka pěkná i léčivá.

 

Bouda na úrovni

Pokud boudu, tak pořádnou. Pes touží být stále se svou smečkou, proto by neměl bydlet sám. Ale když zůstává přes den venku, útočiště potřebuje. Velkým psům navíc nemusí dělat dobře spaní v příliš vytopeném domě, a pak může být komfortní zateplená bouda řešením. Ty nejlepší svým obyvatelům poskytují nejen místo na spaní, ale třeba i krytou terasu.

 

Dvířka na zahradu

Kočky milují svobodu. Pokud mají vlastní malá dvířka, která jim umožní volný pohyb mezi vnitřkem domu a zahradou, užijí si venkovní prostor mnohem více. Mohou chodit sem a tam, aniž byste jim stále otvírali a také v době vaší nepřítomnosti. Moderní dvířka lze instalovat do dveří i skla, díky konstrukci umožňují snadný průchod, ale zároveň brání úniku tepla z domu. Větší variantu můžete pořídit i psovi.

 

Pelíšek pro radost

Na zahradu můžete svým čtyřnohým kamarádům pořídit pelíšek, který jim poskytne veškeré pohodlí, pocit pohody a jistoty, a vás navíc potěší svým vzhledem. Může být krásným a stylovým doplňkem.

 

Žebřík pro zvědavé

Kočky rády šplhají a chtějí mít o všem přehled. Žebřík jim umožní protáhnout tělo, procvičit svaly a obratnost, a zároveň může vést na oblíbenou pozorovatelnu, na kterou by se jinak bezpečně dostaly jen stěží.

 

Bazének do letních veder

Někteří psi vodu nesnášejí, jiní se koupu rádi. A možnost zchladit se ve vodě za parních dní ocení většina z nich. Ideální je nízký bazének, plastový či nafukovací, do kterého může pes chodit podle libosti.

 

Viola Martinková, foto Shutterstock a archiv firem

Tipy, jak zabavit zvíře venku