Záhon zdobený zajímavými květy i listy

Šuškarda

Šuškarda klasnatá většinou bývá růžová, setkáte se však i s bílou variantou. Na slunném místě mohou květenství této trvalky dosáhnout výšky přes půl metru. Zajímavě působí i po odkvětu.

 


Čechrava

U čechravy oceníte kromě široké škály barev květů i pěkné a pevné listy. Pokud správně nakombinujete více odrůd, dlouhé laty pokvetou od poloviny června až do podzimu. Trvalka potřebuje kyselejší pH.

 


Bohyška

Bohyška – někteří pro ni raději používají jména funkie nebo hosta –  je trvalka, která záhon bude zdobit především krásnými a zajímavými listy. Čím je rostlina starší, tím výrazněji se vybarvují. Vhodně doplňují například letničky a jiné kvetoucí druhy.

 


Africká kopřiva

Africké kopřiva neboli koleus se hodí na kraj větších záhonů. Aby dobře rostla, potřebuje dostatek živin. Zimu ale venku nepřežije, proto se doporučuje je do záhonu zapouštět v květináči a na konci sezony přenést do skleníku nebo domu.

 


Šater

Bíle kvetoucí šater se nerozrůstá, tvoří trsy z jediného kořene. Potřebuje sušší místo s propustnou půdou, jinak uhnívá.

 


Sporýš

Sporýš – prodává se i pod názvem verbena – je bohatě kvetoucí letnička různých barev, nejčastěji se setkáte s fialovou, růžovou, červenou nebo bílou. Mnozí ji pěstují v truhlíku na balkoně, poroste však i v trvalkovém záhonu, kde pokvete až do mrazů. Potřebuje hodně slunce.

 

Dagmar Cvrčková, foto Shutterstock a profimedia.cz

Záhon zdobený zajímavými květy i listy