Zahradě zimní klid, zahrádkářům lázně

Trendem posledních let je výrazná snaha stále většího počtu lidí o sebe pečovat, a to jak o svůj vzhled, tak o svou kondici a zdraví. Na rozdíl od mnoha jiných módních záležitostí je tento trend užitečný a po všech stránkách žádoucí.

Beauty wellness je jedním z nejžádanějších pobytů.

Komplexní péči nabízejí takzvaná wellness centra, ať už v salonech, lázních či ve speciálních zařízeních. Abyste se v jejich nabídce snáze zorientovali, připravili jsme pro vás přehled programů, které si můžete objednat.

Lázeňské pobyty

Lázeňské pobyty nabízí mnoho programů.

Pokud nemáte možnost získat lázeňskou léčbu předepsanou lékařem, a především komplexně nebo příspěvkově hrazenou zdravotní pojišťovnou, můžete vyrazit do lázní sami a dopřát si léčebné procedury při dvoutýdenních – pro zlepšení zdraví jsou vhodnější – nebo v týdenních pobytech. Většina lázeňských destinací nabízí programy, které vám sestaví přímo na míru lázeňský lékař na základě vašeho zdravotního stavu. Ceny týdenních lázeňských pobytů se pohybují od 5 do 15 tisíc korun.

Krása a relaxace

Nabídka hotelů, lázní a resortů je opravdu široká. Většina z nich nabízí nejen relaxaci, ale i regeneraci pro tělo a duši. Zvolit si můžete víkendový, prodloužený víkendový nebo několikadenní pobyt. Cena se pohybuje podle lokality, sezony a nabízených služeb (polopenze, plná penze) od 2500 Kč do cca 8000 Kč za osobu.

Ve dvou si můžete užít perličkové koupele nebo různé masáže.

Romantika pro dva – tyto pobyty jsou určeny pro páry, které si chtějí užít romantiku a zároveň příjemné procedury. Nejčastěji se jedná o společné nebo oddělené masáže zaměřené nejen na uvolnění, ale i regeneraci ztuhlých svalů pomocí thajské masáže nebo masáže lávovými kameny. Nabízeny jsou i perličkové koupele či sportovní aktivity. Většina lázeňských či wellness resortů nabízí v tzv. balíčku minimálně jednu romantickou večeři například při svíčkách, apartmá pro zamilované či snídani do postele. K romantickým víkendům lze často objednat doplňkové služby či zážitky.

Beauty wellness je jedním z nejžádanějších pobytů, a to především mezi ženami. Jeho cílem je nabídnout komplexní regeneraci, odpočinek a klid v krátkém časovém úseku – v nabídce jsou jednodenní, víkendové, ale i týdenní pobyty. Těšit se můžete například na aromaterapeutické, bylinkové nebo čokoládové masáže, na harmonizující či léčebnou koupel, kosmetické ošetření, někde i manikúru a pedikúru či služby kadeřníka. Výjimkou není ani návštěva solné jeskyně nebo vstup do fitness či výživové, pohybové nebo kosmetické poradenství.

Lázně a hotely myslí i na aktivní relax.

Aktivní odpočinek – ne každý chce jenom odpočívat a nechat se hýčkat. I na takové klienty lázně, hotely a resorty myslí. Do balíčku spa procedur proto zařazují například cvičení s fitness trenérem, který vám sestaví tréninkový plán, vstup na hodiny spinningu, aerobiku, pilates a do posilovny. Objednat lze i víkendy či týdenní pobyty s jógou, zumbou a dalšími pohybovými aktivitami, jejichž součástí jsou i různé semináře. Často je možné si v areálu či jeho blízkosti zahrát tenis, golf, fotbal, projet se na kole, provozovat nordic walking apod. K nabízeným službám patří i masáže, sauna a kosmetické služby.

Pro seniory – zlepšit si zdravotní stav, fyzickou kondici a psychiku netouží pouze mladší ročníky, ale také senioři. Pobyty pro ně jsou zaměřeny buď na wellness, nebo se jedná o lázeňské pobyty, pobyty na horách či tzv. akční pobyty. Wellness pobyty pro seniory 55+ nabízejí téměř všechny české a slovenské lázně. Profesionální personál pochopitelně bere ohled na všechny potřeby a požadavky seniorů. Nabídka je široká jak v nabízených procedurách, tak v ubytovacích možnostech.

Redukce váhy

Redukční pobyty zahrnují dietní stravu a aktivní odpočinek.

Redukční pobyty zahrnují dietní stravu a aktivní odpočinek, například cvičení na míčích nebo aquaerobik. Jednotlivé procedury mají za cíl zredukovat tuk a tím snížit celkovou tělesnou hmotnost. K dispozici je vždy profesionální asistence, která sestaví program podle vašich potřeb. K redukci váhy se nejčastěji využívá fitness cvičení, sauna, klimatoterapie a na dietě založený a odborníkem sestavený jídelníček. Cílem pobytu není jen úbytek několika kilogramů, ale především změna životního stylu.

FOTO: SHUTTERSTOCK

Zahradě zimní klid, zahrádkářům lázně

Uložit

Zahradě zimní klid, zahrádkářům lázně