Živá voda pro celou zahradu: zavlažovací systém na míru

Rubrika: Market

Foto: archiv

Extrémně dlouhá, nekonečná horka a sucha letošního roku dávají nebývale zabrat nejen zemědělcům a lesníkům, ale samozřejmě také každému, kdo vlastní zahradu. Neustálá a správná závlaha zahrady je letos – více než kdy jindy – životně důležitá pro všechny plodiny, trávník, květiny, bylinky, ovocné či okrasné keře… Vždyť se jen porozhlédněte po českých zahradách: některé jsou vyprahlé, šedivě žluté, zatímco jiné se daří udržovat krásné a zdravé, svítící nádhernými, pestrými barvami s převažující svěže zelenou barvou hustého trávníku. Ty druhé zkrátka díky chytrému, efektivnímu zalévání rostou a kvetou i v parných dnech – „jako z vody“…

Každá zahrada je jiná, a tak je potřeba pro ni vytvořit „individuální pitný režim“. Protože klasická plastová či plechová konev vystačí jen na opravdu miniaturní zahrádku, můžete si na trhu vybrat z komplexního sortimentu produktů pro zavlažování zahrad – od zahradních čerpadel všeho druhu přes automatické zavlažovací systémy až třeba po kvalitní zahradní hadice.

Tlakové čerpadlo Tallas D-ESUB 1200 je domácí vodní automat, který na vaši zahradu přivede vodu ze studny, z jezírka či jiných zásobníků vody. Foto: Mountfield

Pokud můžete využít studnu nebo zaléváte vodou z potoka či jezírka, potřebujete zahradní čerpadlo s elektrickým motorem. Jestliže pro vás není dostupný zdroj elektřiny, využijte zahradní čerpadlo benzinové. Na trhu najdete širokou škálu čerpadel – povrchová, ponorná, kalová, tlaková, do vrtaných studní, sudová a v neposlední řadě i automatické domácí vodárny a automaty.

Jaké konkrétní čerpadlo je právě pro vás to nejvhodnější, to vám poradí odborníci v prodejnách. „Když se budete rozhodovat, jaké zahradní čerpadlo je právě pro vás to nejvhodnější, je zapotřebí nejprve si odpovědět na následující základní otázky: Odkud a jakou vodu chci čerpat? Kam chci vodu čerpat – jinými slovy: jak daleko? Na co konkrétně chci vodu používat? A jak často chci čerpadlo používat? Díky našemu širokému sortimentu si každý zákazník může vybrat svou optimální variantu zahradního čerpadla. Nicméně vždycky ale doporučuji své požadavky probrat na místě přímo s našimi specialisty,“ říká Karel Hromada ze společnosti Mounfield.

K pohodlnému a rychlému zavlažování pochopitelně potřebujete i kvalitní hadici. Vybírejte takovou, která je vyrobena z prvotřídních materiálů, a proto perfektně ´sedne´ do ruky, spolehlivě drží tvar (jak se říká, neláme se), na slunci časem nezbledne a je možné ji použít i v opravdu náročných podmínkách. Na trhu seženete hadice s elegantním designem a v krásných, moderních barvách.

Vozík Fast Cart Hozelock se 40metrovou hadicí má kompaktní uzavřenou konstrukci a vynikající stabilitu. Foto: Mountfield

Při zalévání vám výrazně pomohou i další praktické a chytré výrobky, jako je například hadicový vozík s navijákem – ten velmi zjednodušuje pohyb hadice po celé zahradě a zajišťuje dlouhou životnost hadice. Existují i hadicové navijáky, které můžete upevnit kupříkladu na zeď domu a můžete s nimi otáčet v rozpětí 180 stupňů.
K hadicím si můžete podle svých potřeb a přání vybrat z ohromného sortimentu zavlažovacích pistolí a rychlospojek. Můžete vybírat také ze široké nabídky samozavlažovacích systémů či oscilačních postřikovačů.
Nyní, v době dovolených, kdy se nebudete moci o svoji zahradu postarat, vám pomohou například vodní hodiny – stačí je jen načasovat a ony se o správnou závlahu postarají samy. Vodní hodiny spustí zalévání ve vámi předem vybrané dny a vybrané časy.

Zavlačovací hodiny SENSOR PLUS se postarají o vše za vás, protože obsahují světelný senzor, který automaticky upravuje svůj zavlažovací harmonogram pro spuštění při východu a západu slunce, s možností výběru jak délky, tak frekvence opakování v týdnu. Foto: Mountfield

Užívejte si letošního horkého léta v pohodlí a absolutní pohodě, na své krásně rozkvetlé a životem zářící zahradě! Pomůžou vám v tom skvělí „vodní“ pomocníci, kteří odvedou velkou většinu zavlažovacích prací na zahradě za vás.

www.mountfield.cz

Komerční prezentace

Uložit

Uložit

Živá voda pro celou zahradu: zavlažovací systém na míru