Darujte květiny přes internet

Věnovat květinu je jednoduché. Není třeba kvůli tomu chodit do květinářství a překážkou se nemusí stát ani vzdálenost několika desítek či stovek kilometrů. Vše lze zařídit přes internet!

40_internet

Z nejnovějších průzkumů vyplývá, že lidé stále častěji nakupují přes internet. Žádné návštěvy kamenných obchodů, hezky v klidu a pohodlí domova si vyberou zboží, zaplatí kartou nebo prostřednictvím internetového bankovnictví přímo z účtu a klik, zásilka už míří na zadanou adresu. Platí to i pro prodej květin. Nejenže je to rychlé a jednoduché, ale tento způsobe prodeje vám pomůže například v situaci, kdy potřebujete doručit kytici oslavenci či rodičům bydlícím sto kilometrů od vás v přesně určený čas. Zásilková služba pak vyjde mnohem levněji, než pokud byste cestovali autem a dárek doručili osobně. Víte ale, jak taková služby funguje?

Online květinová pošta

Na internetu dnes najdete celou řadu květinových studií, která online nákup či rozvoz květin jak řezaných, tak hrnkových květin provozují anebo se specializují výhradně na ni. Jednotná pravidla pro prodej neexistují, ale zpravidla to probíhá tak, že na stránkách vidíte fotografie uvázaných kytic, které bývají rozdělené dle velikosti na malé, střední a velké. Od sebe se liší nejen počtem svázaných květin, ale i jejich délkou. Dle obrázku si vybírejte takovou, která se vám nejvíce líbí. Ovšem doporučení říká, že byste se neměli spoléhat jen na hezký obrázek, ale u každé z vazeb hledejte i přesný popis, složení a počet jednotlivých květin, vyhnete se tak pozdějšímu zklamání a reklamacím. Někdo může považovat takový výběr za nedostatečný. Pak není problém najít jiné květinářství či studio, které nabízejí vazbu dle vašeho přání. I taková existují. Sdělíte jim, jakou máte konkrétní představu, nadiktujete si i vybrané rostliny do vazby, a to jak podle druhu, tak třeba barvy, a oni vám vazbu zhotoví na přání a doručí ji na místo určení.

Chcete-li, aby kytice obdarovanému hned tak neuvadla a vydržela co nejdéle, můžete si objednat takzvané vodní balení. To totiž v podstatě nahrazuje vázu a řezané květiny jsou díky němu stále ve vodě. Daleko lépe tak snesou přepravu na dlouhé vzdálenosti, anebo situaci, kdy dorazí na místo určení, ale adresát nemá hned po ruce vázu ani jinou nádobu s vodou.

40_internet_2

Jak to vlastně funguje

Konkrétní podmínky, platby i dodání nebývají u všech firem stejné, proto je důležité ještě předtím, než se pustíte do vyplňování objednávky, zjistit si co nejvíce informací o tom, jak bude celý proces probíhat. Zpravidla probíhá buď prostřednictvím formuláře, který naleznete přímo na webových stránkách e-shopu, nebo také telefonicky. Většině zavedených studií stačí, pokud svou objednávku učiníte s předstihem jednoho pracovního dne, během následujících 24 hodin jsou schopna doručit kytici prakticky kamkoliv – nejen po vašem městě, ale na jakékoliv místo v Evropě nebo po celém světě. Renomovaná studia a obchody dokážou zajistit dodání květin opravdu kamkoli, a to zejména díky tomu, že spolupracují s provázanou sítí květinářství rozesetých po celém světě. Vaši objednávku tak předají k vyřízení kolegům, kteří se nachází nejblíže vámi zadané adrese doručení. Kytice tak dorazí na místo určení nejen čerstvá, ale přesně v konkrétní hodinu, na kterou jste její doručení objednali.

Jednotlivá květinová studia nabízejí různé podmínky doručovacích časů. Jen některá jsou schopna předat kytici obdarovávanému přesně v konkrétní zadanou hodinu, většina firem vám však nabídne několik časových úseků – například ranní hodiny, dopolední, odpolední nebo večerní. Pokud kurýr adresáta nezastihne, volá na telefonní číslo, které jste při objednávce uvedli jako číslo příjemce. Pokud se ani to nepodaří, nechá v místě doručení kartičku s informací o zásilce, nebo po domluvě zanechá květiny třeba u sousedů.

Při objednání se přesvědčte, zda cena kytice zahrnuje komplexní službu – tedy její zhotovení, dopravu i doručení adresátovi, nebo zda si například za dopravu do vzdálenější destinace připlatíte. Nejsnazší možností, jak uhradit cenu kytice, je platba přes internet – buď kartou, nebo převodem z účtu na účet květinového studia. Jako doklad o zaplacení stačí poslat e-mailem nebo faxem potvrzení o převodu nebo takzvaný print screen výpisu z vašeho internetového bankovního účtu.

Petra Šťastná

Foto: Shutterstock

Další informace najdete v lednovém vydání Flóry.

Uložit

Darujte květiny přes internet