Můj přírodní boj se škůdci aneb příroda to dobře vymyslela

Rubrika: Market

Rostliny jsou naši spojenci již po staletí – kromě obživy a potěšení „pro oči a duši“ je využíváme pro ochranu své zahrádky před chorobami a škůdci. Víte, že rostliny si umí vytvořit svoji strategii, jak se ochránit? Vytvoří si látky, které choroby „zabrzdí“ v jejich šíření a škůdcům nechutnají nebo je přímo zabijí. Tyto tzv. botanické pesticidy jsou přitom bezpečné pro člověka i užitečné organismy, nedojde ke vzniku rezistence a snadně se s nimi pracuje – nemusíme se obávat, že při neopatrné manipulaci dojde ke zdravotním problémům nebo že aplikací negativně ovlivníme přírodu i organismy kolem nás.

Vývoj těchto ekologických pesticidů „nové generace“ běží již několik let v rámci spolupráce AGRO CS Česká Skalice a VÚRV Praha pod vedením Dr. Romana Pavely. Na trh jsou uváděny pod značkou Agro NATURA a skvěle doplňují přírodní řadu substrátů a hnojiv.

První vlaštovkou řady českých přírodních pesticidů se stal Agro NATURA Rock Effect (2010) – výrobek na bázi pongamového oleje. Účinná látka pochází z indického stromu Pongamia pinnata (česky kaleda lysá), a to z jeho olejnatých semen. Používá se na zvýšení odolnosti a obranyschopnosti rostlin proti savým škůdcům (např. mšicím, molicím, sviluškám či třásněnkám) a proti houbovým chorobám (např. padlí na angreštu a rybízu či plísni šedé na révě). Přináší tak do našich domovů a zahrad nejedovaté řešení v péči o rostliny. Protipožerový efekt dokonce způsobí, že rostliny škůdcům ani nechutnají. Přípravek nachází uplatnění do jádrovin a peckovin, angreštu a rybízu, zeleniny (rajčat, okurek, paprik) okrasných rostlin či jehličnanů a révy. Důkazem toho, že jde o přírodní a ekologický produkt je to, že nemá žádnou ochrannou lhůtu.

Pro pokojové a balkonové okrasné rostliny nabízí podobné účinky přípravek Agro NATURA Symfonie Lesk 3 v 1; při aplikaci si omezíte výskyt savých škůdců a jako bonus navíc získáte nádherný lesk!

Pro rostliny, pěstované v nádobách, jsou určené unikátní hnojivé tyčinky Agro NATURA Big Beat. Nejde o obyčejné tyčinkové hnojivo, které znáte z obchodů. Tyčinky jsou silnější, hnojivo se z nich uvolňuje až 5 měsíců, ale hlavně – obsahuje bylinku, u které je známo, že při požití savými škůdci způsobí úhyn jejich vývojových stadií (larvy – housenky nebo nymfy). Přímo ideální jsou pro pěstování bylinek. I tento výrobek má vychytávku – po uplynutí doby živostnosti se tyčinky rozpadnou na neškodné přírodní látky, které se běžně vyskytují v půdě.

Je neuvěřitelné, co ta příroda umí, viďte!

Agro NATURA nám nabízí možnost vrátit přírodě to, co jsme jí už dávno dávat přestali. Život s Agro NATUROU nám přináší pocit harmonie a souladu s přírodou, pocit bezpečí pro naši rodinu i domácí mazlíčky. Je to povznášející sedět na voňavé zahradě a odpočívat, naložit si na talíř jídlo, jehož základem jsou vlastní suroviny z BIO zahrádky a vědět, že jste součástí něčeho většího. Při tom není třeba vynaložit větší úsilí – stačí jen pěstovat bez chemie a dodržovat jednoduchá ekologická pravidla.

Komerční prezentace

Můj přírodní boj se škůdci aneb příroda to dobře vymyslela